-->

Giriş FormuNeden üye olmalısınız?

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

Anket Telif

Hangi Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

Kimler Online

Şu anda 103 ziyaretçi çevrimiçi

 

Sanayi 3 Sektöre Sıkışmış
TOBB, Türk sanayisinin bugüne kadar çekilmiş en net fotoğrafını ortaya koydu. Sanayi veri tabanına göre Türkiye'de 'gıda-içki-tütün', 'tekstil-konfeksiyon-deri' ve 'eşya-makine-ulaşım' olmak üzere 3 ana sektör var. Sanayi politikalarına ışık tutması amacıyla sanayi envanteri çıkarılması için kamu kurum ve kuruluşları arasında çalışmalar devam ederken,
Devamını oku...
 
Narenciye Sektörünü İklim Vurdu
 Küresel ısınmayla değişen iklim koşullarının, tüm dünyada önde gelen narenciye üretici ve ihracatçısı ülkeleri olumsuz etkilediği, rekoltelerde bazı ürünlerde yüzde 5, bazılarında ise yüzde 40'lara varan oranlarda düşüş beklendiği belirtildi.
Devamını oku...
 
AB'den Hububat İthalatına Özel Kontenjan
Türkiye - Avrupa Birliği Ortaklık Konseyi Kararı çerçevesinde Avrupa Birliği menşeli bazı işlenmiş tarım ürünleri ithalatında uygulanacak tarife kontenjanlarına düzenleme getirildi. Belirtilen tarife kontenjan miktarına göre, ekmekçi mamullerinin hazırlanmasında kullanılan karışımlar ve hamurlar 300 ton, makarnalar, kuskus 20 bin ton,
Devamını oku...
 
Milli Takımın Tatlıcısı Uluslararası İmalat Belgesi Aldı
 'Sütlü Nuriye' tatlısı ile ün salan Kocaeli'deki Tatlı Güven, uluslararası tatlı imalatı yapma belgesi aldı. Sütlü Nuriye, milli takım başta olmak üzere üç büyük takım tarafından tercih edilen tatlı olarak biliniyor.
Devamını oku...
 
Yalçıntaş, Adapazarı'ndan Et ve Et Ürünleri Pazarına Giriyor
Dört ortakla Adapazarı'nda Kuzuluk Gıda adlı bir şirket kuran İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, et ve et ürünleri pazarına giriyor. Tesislerin sonbaharda üretime geçmesi planlanıyor.İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, ısıtma, havalandırma, döküm ve telekomünikasyondan sonra gıda sektörüne de adım attı.
Devamını oku...
 
'Var Yılı' Zeytindeki Kayıp 242 Bin Ton
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yılın ilk bitkisel üretim tahmininde, tahıl ürünlerinde yüzde 12,8, sebzelerde yüzde 2,9 azalış beklendiğini açıkladı. Meyvelerde yüzde 0,1 artış öngörülüyor. "Var yılı" olan zeytinde yüzde 13,7, tekstil hammaddesi pamukta yüzde 3,1, Türkiye'nin ihracat kalemlerinden buğdayda 11,7,
Devamını oku...
 
Bursa'nın Organik Ürün Pazarı Yeniden Açılıyor
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Bursa'nın ilk "organik ürün pazarı"nı geçen yıl Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Gazi Pazaryeri'nde kuran Nilüfer Belediyesi, yaz döneminde kısa bir ara verilen pazar faaliyetini 2 Eylül'de yeni yerinde tekrar başlatıyor. Tarladan tüketiciye ulaşana kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı organik ürünleri Bursalılarla
Devamını oku...
 
Nişastacılar Danıştay İptaline Tepki Gösterdi
NİŞASTA ve Glikoz Üreticileri Derneği (NÜD), Danıştay 13. Dairesi’nin, Bakanlar Kurulu’nun, ’’2006-2007’de Nişasta bazlı şekerler için ayrılan kotanın, sakkaroz kökenli şekerler için ayrılan kota ile ilgilendirilmeksizin yüzde 50 artırılması’’nın iptaline ilişkin kararını dün düzenlediği toplantıyla protesto etti.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 Sonraki > Son >>

Sayfa 524 - 538

 

adrespatent-reklam

Sürdürülebilir Gıda için tüm paydaşların Dünya Gıda Günü Buluşması


Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası-TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılması beklenilen ‘’Sürdürülebilir Gıda Konferansı’, ikinci yılında Dünya Gıda Günü Buluşması ile birleştirilerek özel bir anlam kazanıyor. 

Devamını oku...
 
Gıda fiyatına yakın Takip

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gıda fiyatlarını daha yakından izleyeceklerini belirterek, “Gıda Komitesinin alacağı kararlar doğrultusunda müdahale mekanizmaları oluşturacağız” dedi.


Devamını oku...
 
"Gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, gıda sanayisinde dijital dönüşümün sektörün katma değerine potansiyel katkısının yüzde 10 mertebesinde olduğunu belirterek, "Sektörün rekabet gücünün artırılması hedefiyle belirlenmiş bir gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız." dedi.

Devamını oku...
 
Gıda enflasyonuna karşı ‘Milli Tarım Reformu’


“Yağmadan kurtardıkları 184 ovayı tarımsal sit alanı ilan edeceklerini” bildiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Ekilmedik bir karış yer bırakmayacağız” dedi.

Devamını oku...
 
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Programında Eğitim Verecek


İstanbul Üniversitesi (SEM) iş birliğinde düzenlenen Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı Sertifika Programı 15 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek sertifika programında konuşmacı olarak yer alacak olan Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel katılımcılara kentsel dönüşüm konusunda önemli hukuki bilgiler aktaracak. 

Devamını oku...
 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!