Giriş FormuNeden üye olmalısınız?

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

Anket Telif

Hangi Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

Kimler Online

Şu anda 51 ziyaretçi çevrimiçi

 

Grand Plaza, Yiyecek ve İçecek Aldığı Şirketlerde Gıda Güvenliği Belgesini Zorunlu Tutuyor.
 Yılda 1 Milyon Kişiye Hizmet Veren Grand Plaza, Yiyecek ve İçecek Aldığı Şirketlerde Gıda Güvenliği Belgesini Zorunlu Tutuyor.
Devamını oku...
 
KİM Marketlerin hedefi marka olmak
 KİM Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Ersan, her sektörde olduğu gibi marketçilik sektöründe de marka olmak için farklı olmak gerektiğini söyledi. Ersan, bu farkı yaratarak sektörde ilk 5’e girmeyi hedeflediklerini belirtti.
Devamını oku...
 
'Deri nemlendiren gıda gelecek'
 Ana faaliyet alanlarının fonksiyonel gıda olduğunu belirten Jacques Vincent, Fransa ve İspanya'da 'kozmetik gıda' olarak adlandırdıkları yeni bir ürünü Ocak ayının sonunda piyasaya sunduklarını kaydederken, ürünün deriyi nemlendirici etkisi olduğunu dile getirdi. "Yani derinize krem süreceğinize bu ürünü yiyorsunuz" diye devam eden Vincent,
Devamını oku...
 
Gıda tüketiminde alışkanlıklar değişti
A.A

Tüketim alışkanlıkları ve pazardaki gelişmelere bağlı olarak, temel gıda maddelerinden kırmızı et, margarin, toz şekerin kişi başına yıllık tüketimi azalırken, pirinç, makarna, kümes hayvanı eti, yumurta ve yoğurt tüketimi arttı. Ekmek ise beslenmedeki ağırlığını koruyor.
Devamını oku...
 
Gıdada KDV indirimi uyarısı
Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz, gıdada KDV indiriminin kapsamının dar tutulmasının sektörde büyük hayal kırıklığı yaratacağını kaydetti. Kopuz, yazılı açıklamasında geçtiğimiz 1 yıl içinde konuyu sık sık hükümetin gündemine sunduklarını belirterek, gıdada KDV indiriminin tüketicinin hayat standardını yükseltecek bir gelişme olacağını söylediğini belirtti.
Devamını oku...
 
Trende çikolata, şekerleme satan çocuğun, 6 tane fabrikası oldu
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
BABASI bir çikolata fabrikasında işçiyken, Sirkeci Halkalı treninde seyyar çikolata ve şekerleme satarak ticarete başlayan Mustafa Kadiroğlu’nun (sağdaki) bugün; dördü Yenibosna’da ikisi Azerbaycan’da 6 tane çikolata, bisküvi ve şekerleme fabrikası bulunuyor. Türkiye’den 100 ülkeye ihracat yapan Elvan Gıda 2006’da Türkiye’de 65, Azerbaycan’da 15 milyon dolar ciro yaptı.
Devamını oku...
 
'Hayat uluslararası marka olacak'
Jacques Vincent, Danone Hayat Su markasını Akdeniz ülkelerine de satmayı planladıklarını dile getirerek, "Hayat, zaten bugün bile uluslararası bir marka sayılabilir, çünkü Irak ve Cezayir'e satış yapılıyor" dedi. Üretimin yüzde 10'unu ihraç ettiklerini belirten Vincent, önümüzdeki dönemde bu markayla ihracat yapılan ülke sayısını artırmayı istediklerini söyledi.
Devamını oku...
 
Markasız Olmaz!
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgİnsanlar, alışverişe gittikleri zaman bir malı almak için gerçek bir önyargıya sahip değildir aslında. Alıcı için her mal aynıdır. Burada zevkler, günün modası ön plana geçer elbette. Kitle iletişim araçlarının ve reklam kültürünün gelişmesiyle birlikte insanların alışveriş yönelimlerinin kontrol edilmesi gibi bir husus devreye girdi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 Sonraki > Son >>

Sayfa 536 - 541

 

adrespatent-reklam

Sürdürülebilir Gıda için tüm paydaşların Dünya Gıda Günü Buluşması


Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası-TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılması beklenilen ‘’Sürdürülebilir Gıda Konferansı’, ikinci yılında Dünya Gıda Günü Buluşması ile birleştirilerek özel bir anlam kazanıyor. 

Devamını oku...
 
Gıda fiyatına yakın Takip

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gıda fiyatlarını daha yakından izleyeceklerini belirterek, “Gıda Komitesinin alacağı kararlar doğrultusunda müdahale mekanizmaları oluşturacağız” dedi.


Devamını oku...
 
"Gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, gıda sanayisinde dijital dönüşümün sektörün katma değerine potansiyel katkısının yüzde 10 mertebesinde olduğunu belirterek, "Sektörün rekabet gücünün artırılması hedefiyle belirlenmiş bir gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız." dedi.

Devamını oku...
 
Gıda enflasyonuna karşı ‘Milli Tarım Reformu’


“Yağmadan kurtardıkları 184 ovayı tarımsal sit alanı ilan edeceklerini” bildiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Ekilmedik bir karış yer bırakmayacağız” dedi.

Devamını oku...
 
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Programında Eğitim Verecek


İstanbul Üniversitesi (SEM) iş birliğinde düzenlenen Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı Sertifika Programı 15 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek sertifika programında konuşmacı olarak yer alacak olan Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel katılımcılara kentsel dönüşüm konusunda önemli hukuki bilgiler aktaracak. 

Devamını oku...
 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!