Giriş FormuNeden üye olmalısınız?

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

Anket Telif

Hangi Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

Kimler Online

Şu anda 43 ziyaretçi çevrimiçi

 

Karadeniz'in de dondurması var
 Samsun denilince Bafra Balkaymak dondurmasından bahsetmemek olmaz. Bu dondurmayı farklı kılan sütün kaymağından yapılması. Maraş'ın nasıl Mado'su varsa, Samsun'un da Samdo'su var.
Devamını oku...
 
Şavak Tulum Peyniri için patent başvurusu
 Şafaklılar Şavak Derneği, Elazığ, Erzincan ve Tunceli bölgelerinde yarı göçer yaşayan ve peynir üreticiliği yapan Şavaklıların ürettikleri Şavak Tulum Peyniri'ne patent verilmesi için Türk Patent Enstitüsü'ne başvuruda bulundu.
Devamını oku...
 
Adınız Markanız Olsun...
Türkiye’nin önde gelen Marka ve Patent Danışmanlık firması Adres Patent 2007’de önemli bir kampanyaya daha imza atıyor. “Adınız; Markanız Olsun” kampanyası başlatan firma, bu yönde gelen başvurulara çok özel fiyatlar uygulanacağını açıkladı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son günlerde Ad soyadı marka olarak tescillemek önemli bir moda oldu.
Devamını oku...
 
Isparta: "Sdü Dostu" Projesi
 Süleyman Demirel Üniversitesi (Sdü) Ekonomi Yönetim ve Gıda Kulüpleri İşbirliği ile İl Genelinde Gıda ve Gıda Ürünleri Üzerine Faaliyette Bulunan Yiyecek, İçecek Satan İşyerlerinin Denetim ve Kontrolünü Kapsayan "Sdü Dostu" Projesi Başlatıldı.
Devamını oku...
 
Hamsi şişeye girdi
 İngiltere, Avustralya, Japonya ve ABD’nin saygın üniversitelerinde yapılan araştırmalara göre dünyanın en faydalı gıdalarından biri balık yağı.
Devamını oku...
 
Kent Gıda, Trident Splash markalı sakızın lansmanına başladı
?STANBUL - Kent G?da Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.?. "Trident Splash" markal? sak?z ürününün ilk lansman toplant?s?n? dün gerçekle?tirdi.
Devamını oku...
 
Market Markaları Raporu: Gıda en fazla büyüyen kategori oldu
İSTANBUL - Retailing Institute ile HTP'nin "2006 Market Markaları Raporu"na göre, gıda en fazla büyüyen kategori olurken, temizlik ürünleri kategorisi geçen yıla göre küçüldü.
Devamını oku...
 
135 yıllık baklavacı çikolataya sardı
 Ailesi beş kuşaktır baklavacı olan Faruk Güllü, Lalin markalı helva ve reçelleri, Belçika usulü FG çikolatası ile perakendeci oldu. Güllü, "Bu markalar yalnız bana ait. Kendimi garantiye aldım" dedi.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 Sonraki > Son >>

Sayfa 538 - 541

 

adrespatent-reklam

Sürdürülebilir Gıda için tüm paydaşların Dünya Gıda Günü Buluşması


Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası-TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılması beklenilen ‘’Sürdürülebilir Gıda Konferansı’, ikinci yılında Dünya Gıda Günü Buluşması ile birleştirilerek özel bir anlam kazanıyor. 

Devamını oku...
 
Gıda fiyatına yakın Takip

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gıda fiyatlarını daha yakından izleyeceklerini belirterek, “Gıda Komitesinin alacağı kararlar doğrultusunda müdahale mekanizmaları oluşturacağız” dedi.


Devamını oku...
 
"Gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, gıda sanayisinde dijital dönüşümün sektörün katma değerine potansiyel katkısının yüzde 10 mertebesinde olduğunu belirterek, "Sektörün rekabet gücünün artırılması hedefiyle belirlenmiş bir gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız." dedi.

Devamını oku...
 
Gıda enflasyonuna karşı ‘Milli Tarım Reformu’


“Yağmadan kurtardıkları 184 ovayı tarımsal sit alanı ilan edeceklerini” bildiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Ekilmedik bir karış yer bırakmayacağız” dedi.

Devamını oku...
 
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Programında Eğitim Verecek


İstanbul Üniversitesi (SEM) iş birliğinde düzenlenen Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı Sertifika Programı 15 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek sertifika programında konuşmacı olarak yer alacak olan Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel katılımcılara kentsel dönüşüm konusunda önemli hukuki bilgiler aktaracak. 

Devamını oku...
 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!