Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 163 ziyaretçi çevrimiçi

 

Dünya gıda günü 2006 sempozyumu Ankara'da gerçekleştirildi
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası tarafından Dünya Gıda Günü etkinlikleri kapsamında ortak olarak düzenlenen “Dünya Gıda Günü 2006 Sempozyumu” 13 - 14 Ekim 2006 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

İlginin büyük olduğu Sempozyuma toplam 600 civarında dinleyici katıldı. Sempozyumun birinci gününe açılış konuşmalarıyla başlandı. Açılışta sırasıyla Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Petek ATAMAN, Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KÜÇÜK, Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan GÜNAYDIN, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SOĞANCI ve FAO Türkiye Temsilcisi Abdellatif TABET birer konuşma yaptı. Konuşmalarda özellikle Dünya Gıda Gününün önemine değinilerek, dünyada yaşanan açlığın devam ettiği vurgulandı.

Sempozyum süresince “Gıda Güvencesi İçin Tarıma Yatırım”, “Gıda Güvencesi Sektörel Analiz”, “Belgelendirme, Laboratuvarlar ve Örgütlenme”, “Gıda Güvencesi-Gıda Güvenliği”, “Gıda Sanayinde Yenilikler” ve “Gıda Hizmetlerinde Kamusal Yapılanma” başlıklı oturumlar ile “Konunun Taraflarının Gıda Güvencesi-Gıda Güvenliği ve Hizmetlerine Bakışı” konulu bir panel gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!