Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 73 ziyaretçi çevrimiçi

 

Keşan'da satır ete standart belirleme çalışmaları
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Edirne'nin Keşan ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KTSO) satır ete coğrafi işaret almak için oluşturduğu 11 kişilik komisyonun standartları belirleme çalışmalarına başladığı bildirildi. KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, satır et ile ilgili
komisyonun çalışmaları sonucu etin ayırt edici özellikleri, üretim şekli, pişirme ve sunum konularındaki standartları belirleyerek patent firması yetkililerine bildirdiklerini söyledi.
Helvacıoğlu, satır eti diğer etlerden ayıran en önemli özelliğin, söz konusu etlerin Güney Trakya Bölgesi'nin doğal ortamlarında yetişmiş olan yonca, kekik, arpa, buğday ve mısır gibi doğal bitkilerle beslenmiş ve ağırlığı 40 kilogram olan kıvırcık cinsi süt kuzularından elde edilmiş olması gerektiğini belirterek, "Satır et hazırlanırken karışımın içinde tuz dışında hiçbir katkı maddesi de kullanılmaz. Et kesildikten sonra iki gün artı 4 derecede saklanmış olması lazımdır." dedi.
Satır etin kurallara uygun satılıp satılmadığının komisyon içinden seçilecek 3 kişilik ekip tarafından denetleceğini anlatan Helvacıoğlu, coğrafi işareti haksız yere kullananlar hakkında gerekli yasal takibatın yapılacağını kaydetti.
 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!

Anket Domain

Hangi Alan Adı (Domain) Uzantısını Kullanıyorsunuz