Kimler Online

Şu anda 162 ziyaretçi çevrimiçi

Anket TSE

Hangi Ürün Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

 

`Markanızı Tescil Ettiricem` Diyen Herkese Kanmayın
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
http://www.gidamarka.com/images/cumhura.jpgSon günlerde merdiven altı hizmet sunan kişi ve firmaların sayısının arttığına dikkat çeken Cumhur AKBULUT Markasını tescil ettirmek isteyen firma sahiplerine uyarıda bulundu. Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur AKBULUT Yaptığı açıklamada 556 sayılı kanunda 28 Ocak 2009 tarihinde yapılan yeni değişiklikle taklit veya haksız marka kullanımına 3 yıla kadar hapis ve 2.000.000.TL ’ye kadar para cezası getirildiğini belirti.
Kanunda yapılan değişikliğe istinaden firma sahiplerinin tescilli marka sahibi olma konusundaki heyecan ve isteklerinin yanı sıra aynı zamanda cezandan korunma telaşı ile de biran önce marka başvurusunda bulunmak için yapacakları tercihlerde son derece seçici olmalarını tavsiye etti.
Aksi takdir de; “Ucuza yaparız”; “Biz daha çabuk yaparız”; “Tescil bizim işimizdir” vaadiyle firma sahiplerinden para toplayanlara aldanmayın, çağrısında bulundu.
AKBULUT yaptığı açıklamada; Birçok firma sahibinin bilinçsizlik ya da yalnızca maliyetleri göz önünde bulundurarak iş yaptırma düşünceleri ile ehliyetsiz ellere teslim ettikleri tescil işlemlerinde sağlıklı sonuçlar alamadıklarını görüyor ve izliyoruz, dedi.        
                     
Yapılan araştırmalar çok açık bir şekilde gösteriyor ki Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvuruların ortalama % 40 ‘ı gerek yanlış başvurudan gerekse takipsizlikten dolayı belge alamıyor. Uzun bir süreci kapsayan marka tescili işlemlerindeki takip ve bilgilendirmelerin yanı sıra markaların, tescil başvurularının yapılmadan evvel uzman kişiler tarafından değerlendirilerek ve araştırılarak tescil kriterlerine uygunluğunun onaylanması ve sonrasında işlemlerin başlatılması daha da önemli bir husustur.
Sınaî Mülkiyet Haklarınızın tescili ve korunması konusunda mutlaka, konusunda uzman marka ve patent vekilleriyle çalışın.
 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!