Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 26 ziyaretçi çevrimiçi

 

Şekerlemede dev birleşme!..
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Cadbury, Kraft'?n teklifini reddetti. ABD'li g?da devi Kraft, Türkiye'deki Kent'in sahibi ?ngiliz Cadbury'yi 18.9 milyar dolara sat?n al?yor. ABD'nin en büyük g?da ?irketi Kraft'dan
yapılan açıklamada, Cadbury yönetim kurulunun oybirliği ile Kraft'ın hisse başına 840 peni değerindeki teklifini uygun bulduğu ve hissedarlara teklifi önerdiği ifade edildi.
Revize edilmiş teklif, 500 peni nakit ve her bir Cadbury hissesine karşılık 0.1874 yeni Kraft hissesi olsa da bazı ekonomistler hala, bu teklifin İngiliz Cadbury'nin değerinin altında olduğunu düşünüyor.
Kraft'ın Cadbury'e bir önceki teklifi 17,1 milyar dolar bir başka ifadeyle hisse başına 770 peniydi.
Kraft, iki şirketin güçlerini birleştirmesiyle çikolata ve şekerleme sektöründe dünya lideri, hızlı büyüme potansiyeline sahip ciklet sektöründe ise dünya ikincisi olacağını bildirdi.
Kraft Üst Yöneticisi (CEO) Irena Rosenfield, "Cadbury'nin markalarına, mirasına ve çalışanlarına büyük saygı duyuyoruz. Onların Kraft'ın parçası olarak başarılı olacağına inanıyoruz" dedi.
Cadbury Başkanı Roger Carr, anlaşmanın, Cadbury hissedarları için iyi bir değeri temsil ettiğine inandığını söyledi.
Anlaşmanın kabul edilmesi için Kraft'ın şimdi de Cadbury'nin hissedarlarının çoğunluğunun onayına ihtiyacı olacak.
Kraft'ın Cadbury'nin hissedarlarının çoğunluğunun onayını alması için 2 Şubat'a kadar süresi bulunuyor.
Kraft, Kuzey Amerika pizza işini Nestle'ye 3,7 milyar dolara sattıktan sonra bu ay başında Cadbury'e teklifinin nakit kısmını artırmıştı.
Kraft ve Cadbury
Nestle'den sonra dünyanın en büyük gıda şirketi olan Kraft, 1903 yılında James L. Kraft tarafından Chicago'da kuruldu. Şirket, 1914 yılında kendi peynirini üretmeye başladı.
Tütün şirketi Philip Morris 1988 yılında 12,9 milyar dolara Kraft'ı satın aldı. Philip Morris Oreo bisküvileri üreticisi Nabisco'yu 2000 yılında 19,2 milyar dolara satın aldı ve bu şirketi Kraft ile birleştirdi. Kraft, 2007'de Danone'nin bisküvi işini 7,2 milyar dolara satın aldı.
Şu an 168 fabrikasında 98 bin kişiyi istihdam eden Kraft'ın geçen yılki geliri 42 milyar dolar olmuştu.
Kraft, Oreo bisküvileri, Nabisco krakerleri ve Kraft, Philadelphia ve Dairylea marka peynirlerinin yanı sıra Kenco, Maxwell House ve Jacobs kahve ile Terry's Chocolate Orange ve Toblerone marka çikolataları üretiyor.
Kraft ve Cadbury arasındaki anlaşmayla Kraft, Türkiye'deki Kent Gıda'nın da yeni sahibi olacak.
195 yıllık tarihi geçmişe sahip Cadbury ise Dairy Milk ve Green & Black's çikolata markası ile Trident ve Dentyne çiklet markalarını bünyesinde bulunduruyor.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!