Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 129 ziyaretçi çevrimiçi

 

90 Ülkeye Un İhracatı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Erhan Özmen, 2009 yılında Türkiye'nin 1 milyon 810 bin ton un ihracatı gerçekleştirerek dünya ikincisi olduklarını söyledi. Özmen yaptığı açıklamada, Türkiye'de un sektörünün son yıllarda hızla
geliştiğini belirtti. Zenginleştirilmiş un ihracatı ile dünyanın 90 ülkesine un ihracatı gerçekleştirdiklerini kaydeden Özmen, her bölgede kurulan modern tesislerde üretilen zenginleştirilmiş un üretimi ile dünyanın kıskanılan ülkesi konumuna geldiklerini açıkladı. Türkiye'de özel sektör anlamında bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Özmen, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile birlikte ISO 9000 yönetim sistemi ve ISO 22000 ile de güvenli gıda konusunda anlaşmalar yaptıklarını belirtti. Özmen, "Bu çalışmalarımız sonrasında gerek yönetim konusunda gerekse ürün kalitesi konusunda taviz vermeden üretim yapmaya devam ediyoruz. Bugün zenginleştirilmiş un üretimi ile her geçen gün un ihracatı yaptığımız ülke sayısı artıyor" dedi.
Türkiye un üretiminin buralara gelmesinin hiç kolay olmadığını dile getiren Özmen, şunları söyledi: "Yıllar önce ülkemizde sektör dağınık haldeydi. Bir çatı altında toplanmak için yola çıktığımızda Türkiye'nin her bölgesinde bulunan sanayici ve işadamı kardeşlerimiz ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettiler. Önce Türkiye'nin altı bölgesinde dernekler kurduk. Ardından da Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu'nu (TUSAF) kurduk. Federasyonumuzun kurulması sonrasında sektörümüzü hükümete iyi anlattık. Yol haritamızı iyi belirledik. Ankara'nın desteği sonrasında yola çıktık. 2005 yılında dünyanın 65 ülkesine 2 milyon 40 bin ton un ihracatı gerçekleştirerek dünyanın en büyük un ihracatçı ülkesi olduk. Son yıllarda Türkiye un sanayinde üretim yapan sanayici ve işadamlarımızın yeni teknolojilere yatırım yaparak kurdukları modern tesislerinde ürettikleri zenginleştirilmiş un üretimine başladık. 2009 yılı içerisinde Türkiye olarak un ihracatı gerçekleştirdiğimiz ülke sayısı 90'a çıktı. 2009 yılı içerisinde 1 milyon 810 bin ton un ihracatı gerçekleştirerek dünyanın en çok un ihracatı yapan ikinci ülkesi olduk.
Sektörümüzün dünya ölçeğinde bu denli güçlü olmasında emeği geçen Tarım Bakanlığına, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğüne ve sektörümüzde kol kola yürüyen sanayici ve işadamlarımıza sonsuz teşekkür ederim."
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!