Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 88 ziyaretçi çevrimiçi

 

Polonez, danayla pilici karıştıracak yeni bir markayla beyaz ete girecek
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
POLONEZ, yeni bir markayla işlenmiş beyaz et alanına da girmeye hazırlanıyor. Bu ürünlerin dana-piliç ve dana-hindi karışımı şeklinde olacağını söyleyen Polonez Pazarlama Direktörü Andaç Gürsoy, “Polonez’in kırmızı etteki
kalitesini beyaz et ürünlerinde de aynen koruyacağız. Bu karışımlarda dana eti yüzde 60-70 oranlarının altında kalmayacak” dedi. 2010’un et ürünleri piyasası için soru işaretleriyle dolu bir yıl olacağına dikkat çeken Günsoy, “Agresif bir büyüme yaklaşımı içinde değiliz. Kırmızı et ürünlerinde mevcudu korurken, beyaz ette yeni bir marka ile tüketicinin karşısına çıkacağız ve zincir mağazalara yönelik özel markalı ürünlerde de (private label) daha fazla yoğunlaşacağız. Bir anlamda 2010’da üçlü bir strateji ile gideceğiz” diye konuştu.
Türkiye’de et fiyatlarının çok yüksek olduğunu ve bu fiyatlarla yurtdışında rekabet etmenin mümkün olmadığını da aktaran Andaç Gürsoy, “Bir anlamda yurtiçi pazara mecburuz. Ancak ihracat pazarının kapalı olmasını fazla dert etmiyoruz. Çünkü iç pazarda hâlâ büyük potansiyel var. Biz de kapsamda henüz devreye almadığımız yeni ürünleri üreterek pazara sunacağız ve bu yolla büyümemizi sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.
Polonez’in bu konuda bir diğer açılımının da düşük kalorili ürünlerin üretimi olacağını belirten Günsoy şunları söyledi: “Gıda kodeksine göre yağ oranı yüzde 40’a kadar çıkabilirken biz Polonez olarak yüzde 28’i tüketicilerimiz için optimum bir değer olarak sabitlemiş durumdayız. Ayrıca bu yağ oranı pişme sırasında da eriyip gittiği için yüzde 10-12 gibi çok düşük oranlara iniyor.
Biz bir adım daha ileri giderek düşük kalorili ürünleri de tüketiciye sunmaya hazırlanıyoruz. Bu ürünler sucuk, salam, jambon, füme et kategorilerinde olacak.”
Et fiyatındaki artışın tüketiciye yansıması gündemde
ANDAÇ Günsoy et fiyatlarına ilişkin olarak, “Özellikle Mart ve Nisan 2009’dan itibaren et fiyatlarında ciddi bir artış süreci başladı. Et fiyatlarında yüzde 40’a varan artışlar olurken et fiyatları nerdeyse tarihinin en yüksek seviyelerine geldi. Biz uzun süre bu fiyatları tolere ettik ve tüketiciye yansıtmamaya çalıştık. 2010 için bir dizi soru işaretleri var. Ancak mevcut koşularda birden bire bir değişme olmayacağına göre et fiyatlarının bugünkü seviyelerini koruyacağını ve hatta artışın kısmen de olsa devam edeceğini söyleyebiliriz” dedi. Günsoy, et fiyatlarında Ocak ve Şubat ayının şimdiye kadarki bölümünde çok fazla bir hareket olmadığını, ancak artışların tüketiciye yansımalarının yavaş yavaş gündeme geldiğine dikkat çekti.
DİP NOT
POLONEZ markalı et ürünlerini üreten Trakya Et ve Süt Ürünleri A.Ş et fiyatlarındaki yüksek artışın piyasada yaptığı olumsuz etkilere rağmen 2009 yılını yaklaşık yüzde 25’lik bir ciro artışı sağladı. Polonez yüzde 50’ye yakın bölümü sucuk olmak üzere 2009’da 6 bin tonluk bir üretim gerçekleştirirken, toplam kapasitesi kullanımı da yüzde 90’lar düzeyinde gerçekleşti.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!