Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 135 ziyaretçi çevrimiçi

 

Pizza Pizza Bağdat'ta
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Pizza Pizza, yeni yatırım planlarını, 2010 hedeflerini ve yeni franchise fırsatlarını, İzmir"de düzenlediği bir toplantı ile paylaştı. “Yüzde Yüz Türk Pizzası” sloganıyla İzmir"den yola
çıkan firma, İzmir ve Ege bölgesinde büyük bir yaygınlığa ulaştıktan sonra Türkiye"nin geri kalanına da yayılmaya başladı.

Uluslararası zincirler karşısında rekabeti canlandıran Pizza Pizza, özellikle İzmir"i bu alanda İstanbul kadar önemli bir pazar haline getirdi. Yerel pazarı pizza lezzeti ile tanıştıran Pizza Pizza, atılımını önce Türkiye"nin geri kalanına yaydı. Uzun zamandır fizibilite çalışmaları yaptığı yurt dışı yatırımları için ilk adım olarak ise; Irak Bağdat"taki master franchise yatırımını Mart ayı içerisinde gerçekleştirecek. Yurt dışındaki ilk şubesini Irak"ta açacak olan firma, yakın gelecekte de Suudi Arabistan, tüm Ortadoğu, Rusya, Ukrayna, Ürdün, Azerbaycan gibi ülkelerde de şubeler açacak.

Yurt dışında 5 yıl içinde 100 şube
Toplantıda Pizza Pizza Genel Müdürü Tolga Türker, “Türkiye Pizza Pizza"yı tanıdı. Sırada yurt dışı var” diyerek başladığı konuşmasında Pizza Pizza"nın geleceğe dair iddialı hedeflerini paylaştı. 2010 yılında yurt dışında da Pizza Pizza şubeleri açmaya hazırlandıklarını söyleyen Türker, “Küresel kriz döneminde bile istikrarlı büyüme konusundaki başarımızı yatırımlarımızı devam ettirmemize bağlıyoruz. Pizza Pizza artık benzersiz lezzetleriyle Türkiye"deki pizza endüstrisine yön veriyor. Yurt dışı çalışmalarımız da tam hız devam ediyor. İlk yurt dışı şubemizi Mart ayı içerisinde Irak"ın Bağdat şehrinde açıyoruz. Irak"ın inşaat, medikal, petrol ve gıda sektöründe faaliyet gösteren El Hayrat ile master franchise anlaşması yaptık. Bağdat"ta 2 yıl içerisinde 10 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Yakın zamanda da Suudi Arabistan"ın Riyad, Rusya"nın Soçi, Özbekistan"ın Taşkent şehirleri ile Ukrayna, Irak ve Belçika gibi noktalarda Pizza Pizza olacak. 5 yıl içinde yurt dışında 100 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!