Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 54 ziyaretçi çevrimiçi

 

Pervari'nin karakovan balı tanıtıldı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
İstanbul'da Mutfak Dostları Derneği ile Bilgi Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği "Yöresel Lezzetlerimize Sahip Çıkıyoruz" konulu panel Bilgi Üniversitesi Silahtarağa Kampusu'nda düzenlendi. Panelde coğrafi işaret almış yöresel lezzetler de tadıldı.
Panelde Pervari Kaymakamlığı stant açarak "Pervari kara kovan balını tanıttı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Pervari Kaymakamı Fırat Çelik, "Pervari ekonomisi için büyük önem taşıyan Pervari Bal'ının daha iyi tanıtılması için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu, bundan sonra da bu tür etkinliklere katılarak Pervari Bal'ını en iyi şekilde tanıtacaklarını söyledi. "Yöresel Lezzetlerimize Sahip Çıkıyoruz" panelinden sonra balımıza karşı olan ilginin ve üreticilere gelen bal talebinin arttığına vurgu yapan Çelik, balın tanıtımı ve pazarlanması konusunda çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Türkiye'nin yöresel, özgün lezzetlerinin kalite standartlarının, üretim bölgelerinin ve üretim kriterlerinin belirlenmesini amaçlayan panele Fransa Köken ve Kalite Ulusal Enstitüsü'nden Anne Richard, Coğrafi İşaretler, "Kırsal Kalkınma İçin Gerçek Bir Araç, Montpeller Ziraat Fakültesi'nden Prof. Dr. Jean Lois Rastoin, "Coğrafi İşaretler Sistemi" ve "Tarım, Gıda, Avrupa ve Akdeniz Bölgesel/Ulusal Ekonomileri İçin Mükemmel Bir Değer Yaratma İmkanı", Türk Patent Enstitüsü'nden Gonca Ilıcalı, "Türkiye'de Coğrafi İşaret Koruma Sistemi'nin Bugünü ve Yarını", Akdeniz Üniversitesi'nden de biz uzman "Türkiye'de Coğrafi İşaretler Uygulaması" ve "Fırsatlar ve Sorunlar" konularında konuşmalar yapıldı.

Panelin sonunda Pervari balının tanıtımı hakkında bilgiler veren stant sorumlusu Abdurrahman Özmen de şu bilgileri verdi: "Coğrafi işarete sahip Pervari Bal'ının gerek örme sepetlerin, gerekse bir metre uzunluğunda, 30 santim kalınlığında yuvarlak dut ağacının içi oyularak yapılan kara kovanların içine, temel petek konulmadan üretildiğini, diğer bir çok yöremizde üretilen sarı renkli ballara göre daha beyaz renkli olduğunu, bir çok hastalığa iyi geldiğini ve afrodizyak etkisine sahip olan Pervari Bal'ını açtığımız stantta en iyi bir şekilde tanıtımı yapılmıştır."
 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!

Anket Domain

Hangi Alan Adı (Domain) Uzantısını Kullanıyorsunuz