Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 62 ziyaretçi çevrimiçi

 

Mardar Somunu Tescillendi
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Eski ismi Mardar olan Çetinkaya Beldesi'ne has, undan yapılan ve taş fırınlarda pişirilen somun ekmeğinin marka olabilmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Hadi Sezer, bulundukları bölgenin değerlerini ve kültürünü yaşatmayı amaçladıklarını söyledi.
Çetinkaya Beldesi'nde yapılan programda konuşan Sezer, kirazıyla ünlü beldelerinin tarihi değerlerinin de olduğunu sözlerine ekleyerek, yurt içi ve dışında iyi bir tanıtımla markalaşma çalışmalarını başlattıklarını dile getirdi.
Bu yılki programı son zamanlarda artan terör olayları ve şehit cenazeleri dolayısı ile festival şeklinde yapmadıklarını ifade eden Sezer, Mardar Somunu'nun markalaşması için değişik etkinlikler yapacaklarını belirtti. Bulundukları bölgenin yöresel tatlarının unutulmaması, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmesi için tüm imkanları kullanacaklarını söyleyen Sezer, hedeflerine ulaşacaklarına inandıklarını söyledi.
 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!

Anket Domain

Hangi Alan Adı (Domain) Uzantısını Kullanıyorsunuz