Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 76 ziyaretçi çevrimiçi

 

Kuveytli Al Shaya Grubu büyüme planları yapıyor
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Al Shaya’da yiyecek ve içecek grubundan sorumlu Starbucks ve Le Pain Quotidien Türkiye Genel Müdürü Can İkinci, “Starbucks’da 135
restorana ulaştık. Le Pain’i ise üçe çıkardık. Yurtdışından getirebileceğimiz başka markaları da araştırıyoruz. Daha fazla büyüme planları yapıyoruz” dedi.
Kiralar hâlâ pahalı
Bu yıl perakende sektörünün çok hareketlendiğini dile getiren İkinci, “Starbucks’ta franchise vermiyoruz. Bütün yatırımları Al Shaya yapıyor. Adana’ya kadar gittik. Henüz doğu ve karadeniz bölgesine yatırım yapmadık. Emlak piyasasındaki gelişmelere göre büyümemiz şekillenecek. Kiralar hala yüksek. Uygun lokasyonlarda yer bulmak zor” diye konuştu.
Her şey el emeği
Can İkinci, grup bünyesinde 206 mağaza bulunduğunu ve bunların 135’i Starbucks, üçü de Le Pain olmak üzere 138’inin gıdada yer aldığını kaydederek, şunları anlattı: “Al Shaya’da gıda grubu toplam mağazaların üçte ikisini oluşturuyor. Le Pain’de ilk restoranı Kanyon’da, ikinciyi İstinyepark’ta, üçüncüyü de Anadolu Yakası’da Suadiye’de açtık. Farklı kimliğe sahip, temelinde ekmek olan bir marka. Her şey el emeğiyle yapıldığı için bu markada çok büyük rakamlara ulaşma hedefimiz yok.”
Türklerin ekmeği seven bir toplum olduğuna da değinen İkinci, Le Pain Quotidien’le ilgili şu bilgileri verdi: “Evlere servis de başlattık. Şirket ve ev toplantılarında da tercih ediliyoruz.”
Kebapçı lavaşını ve çayı sevdim
Ekmekte pişirmesi yanında en önemli püf noktasının içeriği olduğunu ifade eden
Alain Coumont, “2 kilogramlık da ekmek yapıyoruz. Ekmeğin kendine has mayalanması var. İki hafta taze kalabiliyor. Ekmeğin kalitesi Amacımız köy kahvaltısını kente taşımak. Ama organik ürün kullandığımız için bu köy kahvaltısından biraz daha pahalıya geliyor” dedi. Coumont, Türkiye’de kebapçılardaki lavaş ekmeğini ve Türk çayını çok sevdiğini söyledi.
Hobi diye başladı, dünyaya yayıldı
Le Pain Quotidien’in Belçikalı Kurucusu Alain Coumont ise, markanın dünyada 170 restoranının bulunduğunu ve gelecek ay 20’inci yıllarını kutlayacaklarını anlatarak, şunları söyledi: “Ben aynı zamanda şefim. Ekmek alırken beğenmiyordum fırınları. Böyle bir yer kurma fikri doğdu. Önce küçük bir dükkanda hobi olarak başladım. En önemli noktamız doğal içerik kullanmak. Her şey organik. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki içeriği tercih ediyoruz. Doğal içerik çok önemli. Karışımı da çok özel. Ekmeğimiz, fabrikasyon değil.”
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!