Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 120 ziyaretçi çevrimiçi

 

Güneydoğu Tarzı Fast Food!
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tezel; ayaküstü, hızlı yemek yemenin ortaya çıkardığı şişmanlığın toplumsal bir sorun olduğunu söyledi.
Türkiye’de hamburger - patates kızartması ikilisi kadar tehlikeli ’Güneydoğu Tarzı Fast Food’ olarak isimlendirilebilecek yemek alışkanlığı oluştuğunu belirten Prof. Dr. Tezel, "Lahmacun, dürüm döner, adana gibi ayakta, bir taburenin üzerinde yemek yeme biçimleri ortaya çıktı" dedi.

Türkiye Endoskopik ve Laparoskopik Cerrahi Derneği ve Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği’nin birlikte düzenlediği 2’nci Minimal İnvaziv Cerrahi Kongresi ve 3’üncü Ulusal Morbid Obezite ve Metabolik Cerrahi Kongresi sona erdi. Antalya’nın turizm bölgesi Kundu’da Mardan Palace Otel’de düzenlenen ve 250 katılımcının takip ettiği kongrenin ardından soruları yanıtlayan Kongre Genel Sekreteri ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekmel Tezel, obezitenin son yıllarda toplumsal bir sorun olarak ortaya çıktığını söyledi.

Güneydoğu Yerine Ege'nin Fast Food Tarzı!

Gündelik yaşamın değişmesi ve evde yeme alışkanlığının yerini ayaküstü, hızlı yeme tarzına bırakmasının bu sürecin sürükleyicisi olduğunu belirten Prof. Dr. Ekmel Tezel, her kültürün kendi ’fast food’unu yarattığını söyledi. Gündelik yaşam içinde artık hızlı yemek yemenin kaçınılmaz hale geldiğini kaydeden Prof. Dr. Tezel, Güneydoğu fast food’a karşı Ege’nin fast food’unu önerdi.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!