Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 183 ziyaretçi çevrimiçi

 

Gıda Biliminde Tam Hizmet!
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

SGS, MSM Gıda Kontrol, MRL Merkez Kalıntı Araştırma, Sanilab Gıda Kontrol ve Hatay Gıda Kontrol Laboratuvarları ile gıda endüstrisine tam hizmet sunacak.
SGS, yeni satın almalarla, İstanbul’da bulunan gıda laboratuvarına, Antalya, Mersin ve Hatay laboratuvarlarını ekledi. Eklenen yeni laboratuvarlarla Türkiye’de 4 liman şehrinde hizmet veren ilk özel gıda laboratuvarı haline gelen SGS, gıda sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm testleri gerçekleştiriyor.

SGS, Ege, Akdeniz ve Marmara’yı kapsayan hizmet ağı ile;
• Fiziksel ve Kimyasal Laboratuvarı,
• Katkı Kalıntı ve Enstrümantal Analiz Laboratuvarı,
• Mikrobilyoloji Laboratuvarı ve Moleküler Biyoloji (GDO) Laboratuvarı olarak dört bölümde hizmet veriyor.

Tümü T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş laboratuvarlardan dördü, aynı zamanda gıda ve gıda ürünleri ithalatı konusunda Rusya Federasyonu’ndan yetki belgesine sahip.
SGS’nin İstanbul dahil 5 gıda laboratuvarında üst düzeyde akademik birikime sahip; kimya, biyoloji, kimya mühendisliği, gıda mühendisliği ve ziraat mühendisliği alanında tecrübeli yaklaşık 130 uzman görev alıyor.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!