Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 90 ziyaretçi çevrimiçi

 

'One Minute' Pastanesi!
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bir Türk işadamı tarafından açılan One Minute isimli pastane Kazakistan halkının tarafından büyük ilgi görüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ocak 2009'da Davos'ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen ''Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' konulu panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le yaşanan tartışma sonrasında söylediği "One minute" sözünden yola çıkarak açılan pastane, müşterilerle dolup taşıyor.

İsmiyle başkent Bişkek'te ün yapan pastanenin müşterileri eksik olmuyor. Pastanenin ismine en çok şaşanlar ise Türkiye vatandaşları oluyor. Pastanenin 'One Minute' tabelasını gören Türkler şaşkınlığını gizleyemiyor.

Pastanede alışveriş yapan Türkiye vatandaşlarından Ayhan Gülser böyle bir ismi kardeş bir ülkenin başkentinde görmenin gurur verici olduğunu söyledi. Gülser, "One minute yazısını Kırgızistan'da görmemiz bize gurur verdi. Başbakanımız'ın Davos'ta söylemişti. Kırgızistan'da bunu görmek bizi sevindirdi" dedi.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!