Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 165 ziyaretçi çevrimiçi

 

Adres Patent'ten Büyük Fırsat!
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Yazar Ceren Işık   
Cuma, 07 Eylül 2012 14:22
http://www.gidamarka.com/images/marka.jpgAdres Patent, '1 Marka Alana, 1 Marka BEDAVA' kampanyası başlattı. Marka ve patent sektörünün öncü ve güvenilir firması Adres Patent, 80 kişilik uzman kadrosuyla marka sahibi veya yeni bir marka tescil ettirmek isteyen herkese kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.
1 MARKA ALANA, 1 MARKA BEDAVA
Fikri ve Sınai Mülkiyet alanında (Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, Yurtdışı Tescil ve Telif hakları) 12 yıldır kaliteli hizmet veren Adres Patent Genel Müdürü Av. Ali ÇAVUŞOĞLU ’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Adres Patent olarak, 'Türkiye'de Tescilsiz Marka Kalmayacak ve Türkiye Patentle Kalkınacak' sloganlarıyla birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık ve şimdi yepyeni bir fırsatla tekrar sizlerin karşınıza çıkıyoruz. 'BİR MARKA ALANA BİR MARKA BEDAVA' kampanyasıyla işletme sahiplerine veya marka sahibi olmak isteyen herkese kendi markalarını oluşturma konusunda en büyük desteği sunuyoruz.
Geçen yıl 120 bin marka başvurusuyla Avrupa'nın birincisi olduk. Markaların birçoğu tescillendi ve firmalar güvenli bir şekilde ihracatlarını gerçekleştiriyorlar. Bu sene Türkiye olarak hedefimiz 150 bin marka başvurusu. Birinciliğimizi kaybetmemek için Adres Patent olarak uzman kadromuzla, tescilli marka sahipleri ve marka olmak isteyen herkese elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.
Cuma, 07 Eylül 2012 14:31 tarihinde güncellendi
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!