Giriş FormuNeden üye olmalısınız?

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

Anket Telif

Hangi Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

Kimler Online

Şu anda 154 ziyaretçi çevrimiçi

 

İngiltere Pazarının Yeni Reisi
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
http://www.gidamarka.com/images/reiss.jpgReis Gıda, Amerika pazarının ardından, İngiltere pazarını fethedecek. Amerika’da bine yakın noktada Türk bakliyat ürünlerini Amerikalılarla buluşturan Reis Gıda, bu yılın sonuna doğru Londra merkezli İngiltere pazarında 2 binin üzerinde ticari müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

Amerika’da bine yakın noktada Amerikalılar ile buluşan Reis Gıda, bu yılın sonuna doğru Londra merkezli olmak üzere İngiltere pazarında 2 binin üzerindeki noktada İngilizlerle buluşmayı hedefliyor. Türk bakliyat ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç eden Reis Gıda, dünyanın damak tadını değiştiriyor.

Londra’nın ilk ve tek 24 saat açık en büyük gıda toptancısı olarak Nisan ayı sonuna doğru açılacak olan  Holland Bazaar Cash and Carry ile işbirliği yapan Reis Gıda, ilk etapta bine yakın otel, restoran, catering firması gibi ticari müşteri ile buluşurken, bu sayının 2014 yılı sonuna doğru 2 binin üzerine ulaşması hedefleniyor. Londra’nın ardından önümüzdeki dönemde Liverpool, Manchester gibi diğer şehirlere de, Holland Bazaar Cash and Carry zincir mağaza ağıyla gidilip, İngiltere pazarında etkin bir şekilde hizmet verilmesi düşünülüyor.

Amerika yolculuğuna 6 yıl önce başlayan Reis Gıda, bugün Amerika genelinde bine yakın noktada, Türk kuru bakliyat ürünlerini Amerikalılar ile buluşturuyor. Son yıllarda sağlıklı ve dengeli beslenmeyi gündemlerine alan Amerikalıların damak tadı da, Reis markası ile ülkemizden ihraç edilen, pirinç, mercimek, kuru fasulye gibi bakliyat ürünleriyle, ayrıca firik, seferkitel gibi toprağımıza özel bulgur çeşitleriyle değişiyor.

Reis Gıda, dünya damak tadını değiştiriyor

Amerika’da elde edilen başarının ardından, İngiltere pazarına yoğunlaştıklarını kaydeden Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi:

“Amerikalılar, kuru gıda da Reis markasını tercih ediyor. Bu yıl, etkinliğimizi arttıracağımız 2.’nci ülke olarak İngiltere’yi seçtik ve Londra’da çalışmaya başlıyoruz. Önümüzdeki yakın gelecekte, İngilizlerde kuru gıdada Reis markasını isteyecektir. Nitekim Reis Gıda olarak şuan, Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Azerbaycan, Dubai’nin aralarında bulunduğu 20’ye yakın ülkeye ihracat yapmaktayız. Gelecek 5 yıl içinde, mevcut pazarların yanı sıra Avrupa ülkelerine yoğunlaşarak, ihracatı 5 kat arttırmayı hedefliyoruz. Diğer önemli bir noktada, özellikle obezite ile mücadele eden tüm ülkelere; sağlıklı ve dengeli beslenme için ihtiyaç olan Türk bakliyat ürünlerini tanıyoruz. Reis Gıda olarak, Türk bakliyat ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç ederek, dünyanın damak tadını değiştiriyoruz” dedi.

Obeziteye karşı, Reis Gıda’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl 5. yılında olan ‘Abur Cubura Karnımız Tok’ kampanyasına değinen Mehmet Reis, okullarda eğitim seminerlerine devam ettiklerini sözlerine ekledi.
 

 

adrespatent-reklam

Sürdürülebilir Gıda için tüm paydaşların Dünya Gıda Günü Buluşması


Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası-TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılması beklenilen ‘’Sürdürülebilir Gıda Konferansı’, ikinci yılında Dünya Gıda Günü Buluşması ile birleştirilerek özel bir anlam kazanıyor. 

Devamını oku...
 
Gıda fiyatına yakın Takip

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gıda fiyatlarını daha yakından izleyeceklerini belirterek, “Gıda Komitesinin alacağı kararlar doğrultusunda müdahale mekanizmaları oluşturacağız” dedi.


Devamını oku...
 
"Gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, gıda sanayisinde dijital dönüşümün sektörün katma değerine potansiyel katkısının yüzde 10 mertebesinde olduğunu belirterek, "Sektörün rekabet gücünün artırılması hedefiyle belirlenmiş bir gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız." dedi.

Devamını oku...
 
Gıda enflasyonuna karşı ‘Milli Tarım Reformu’


“Yağmadan kurtardıkları 184 ovayı tarımsal sit alanı ilan edeceklerini” bildiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Ekilmedik bir karış yer bırakmayacağız” dedi.

Devamını oku...
 
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Programında Eğitim Verecek


İstanbul Üniversitesi (SEM) iş birliğinde düzenlenen Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı Sertifika Programı 15 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek sertifika programında konuşmacı olarak yer alacak olan Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel katılımcılara kentsel dönüşüm konusunda önemli hukuki bilgiler aktaracak. 

Devamını oku...
 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!