Kimler Online

Şu anda 49 ziyaretçi çevrimiçi

 

Türk Markasına Uluslararası Ödül
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Yazar cumhur akbulut   
Perşembe, 12 Haziran 2014 12:44
http://www.gidamarka.com/images/beslem.jpg2005 yılından beri Belçika'nın Brüksel kentinde International Taste & Quality Institute (iTQi) tarafından mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içecekleri belirlemek için yapılan Superior Taste Award (Üstün Lezzet Ödülü), bu yıl de Haziran ayının ilk günlerinde sonuçlarını konuştu .

Prestijli aşçılık dernekleri, the Association de la Sommellerie Internationale (ASI) ve diğer saygın içecek dernekleri tarafından seçilen, uluslararası aşçı ve gurmelerin juri olarak bulunduğu , dünyanın birden fazla ülkesinden markaların katılımı ile yapılan yarışmada, tadım testinin tarafsızlığı için ürünler kör tadım yöntemi ile değerlendirildi.

Superior Taste Award, tadım alanında kanaat lideri ve uzman olan Şeflerin kör tadım testine dayanmasından binaen , uluslararası tanınırlıkta tek olarak görülüyor.

Yarışmaya Gıda ve İçecekler genel kategorilerinden dahil olan markalardan toplam puanı 90% ve üzerinde olan ürünler "Sıradışı/3 Yıldız" , 80-90% arasında olan ürünler "Dikkat Çekici/2 Yıldız", 70-80% arasında olan ürünler ise "İyi Lezzet/1 Yıldız" alarak Üstün Lezzet Ödül'üne layık görüldü.

1945 senesinde kurulan ve Türkiye 'nin bilinen gıda firmalarının biri olan Beşler Sucuk, Superior Taste Award yarışmasında Gıda/ Et&Şarküteri kategorisinde ülkemizi temsil eden markalar arasında katıldı .

Beşler Sucuk'un yarışmada değerlendirilen "Gold Sucuk" ürünü yüzde 76 puan ile Üstün Lezzet Ödülü'ne layık görüldü.

2014 yılı başında kurumsal imajı ile de kabuk değiştiren Beşler Sucuk bu ödül ile beraber "Türk Mutfağı"'nın lezzet kalitesini yurtiçi ve yurtdışında tasdik ederek mühim bir başarıya imza attı.
 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!