Kimler Online

Şu anda 44 ziyaretçi çevrimiçi

 

Bursa Gıdada Marka Olacak
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Yazar cumhur akbulut   
Perşembe, 12 Haziran 2014 12:47
http://www.gidamarka.com/images/bess.jpgBursa Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BESAŞ'ın yüzde 40, BURULAŞ, BURBAK ve BURFAŞ'ın yüzde 20'şer ortaklığıyla kurulan Tarım AŞ'nin, kırmızı etten süte, zeytinden deveci armuduna kadar geniş bir alanda yatırımlar yapacağı bildirildi.

Kuruluş işlemleri tamamlanan Tarım AŞ bünyesinde, Bursa'ya bağlı ilçelerde bölgenin özelliklerine göre tesisler oluşturulacak. Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık'ın da bulunduğu dağ ilçelerinde besiciliğin yaygın olması nedeniyle kırmızı et ve süt tesisleri kurulması planlanıyor.

BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, yaptığı açıklamada, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin seçim vaatleri arasında "sağlıklı gıda üretimi" konusunun bulunduğunu belirterek, bu çerçevede kurulan Tarım AŞ'nin sağlıklı gıda üretimi konusunda dengeleyici bir unsur olabilmek adına piyasaya yön vereceğini belirtti.
Bektaş, kırmızı etten süte, zeytinden deveci armuduna kadar geniş bir alanda yatırımlar yapacak Tarım AŞ'nin rekabet gibi bir iddiasının bulunmayacağını vurgulayarak, "kaliteli ve sağlıklı gıda ürünleri" parolasıyla yer alacaklarını, bu sayede özel teşebbüse de örnek olacaklarını düşündüklerini bildirdi.

Tarım AŞ'nin yatırımlarının ilçelerdeki istihdama da olumlu katkı sağlayacağını ifade eden Bektaş, "Bu yatırımlar kırsal kalkınma adına önemli. İlçelerden ilk merkezine göç hala devam ediyor. Kırsal bölgede hayatını devam ettiren hemşehrilerimize de iyi bir imkan sağlamış olacağız" dedi.

"Sağlıklı gıdayı Bursalılar'ın sofralarına ulaştırmayı hedefliyoruz"

Bektaş, kırsal bölgelerde yaşamların ağır olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Tarım ve hayvancılık sanıldığı gibi gibi kolay işler değil. Biz kentin kırsal bölümünde yaşayan gençler bu alana ilgi duysun, doğduğu yerde doysun prensibiyle hareket ediyoruz. Aslında biz 'her şeyi yapalım' prensibinde değiliz. Ama iyi şeyler yapmak arzusundayız. Güvenli gıdada alternatif olmak istiyoruz. Çünkü yediklerimizle ilgili her gün bir televizyon kanalında haber bombardımanıyla karşı karşıyayız. Bunun kamu adına bir sorumluluğumuzun olduğunu düşünüyoruz. Sağlıklı gıdayı Bursalılar'ın sofralarına ulaştırmayı hedefliyoruz. Tarım AŞ bu anlamda çok katkı sağlayacaktır."

Yatırımları gerçekleştirirken tüm kesimlerle işbirliği içinde olacaklarını, konuyla ilgili akademisyenlerden de başarılı olmuş üreticilerden de faydalanmayı planladıklarını sözlerine ekledi.
 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!