Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 102 ziyaretçi çevrimiçi

 

Çocuklukta görülen gıda alerjisine bebeklikte önlem!
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

İngiltere’de yapılan araştırmaya göre anne sütüyle beslenen bebeklere, erken yaşta çeşitli gıdalar yedirmeye başlamak bebeğin ilerde yer fıstığı ya da yumurta gibi gıdalara karşı alerjisinin olmasını önleyebilir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), çocukların gıda alerjilerinin azaltılması için ilk altı ay sadece anne sütüyle beslenmeleri gerektiğini savunuyor. Çalışmalara göre, anne sütüyle beslenen çocuklarda gıdalara karşı alerji görülme riski en azından ergenliğe kadar azalıyor.
2010 yılında yapılan İngiltere Bebek Beslenmesi Anketine göre 8 ila 10 aylık bebekleri olan annelerin %45’i bebeklerine belirli gıdaları yedirmediklerini bildirdi. Bu gıdaların %48’ini fıstık, %14’ünü yumurta, %10’unu süt ve süt ürünleri, %6’sını ise balık oluşturuyor. Annelerin tümü, bebeklerinin henüz çok küçük olduğu gerekçesiyle ve gıdalara karşı alerji geliştirmeleri korkusuyla bu tür gıdaları bebeklerine vermediklerini aktardı.
gidahatti.com

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!