Kimler Online

Şu anda 123 ziyaretçi çevrimiçi

 

Türk Gıda ürünleri Japonya'da Yoğun İlgi Gördü
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Türk gıda ihracatçıları, Japonya’ya ihracatlarını arttırmak için 8-11 Mart 2016 tarihlerinde Foodex Japan 2016-41. Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na 40 firma ile katıldı.
Chiba kentinde düzenlenen Foodex Japan 2016-41. Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'na 40 firma ile çıkartma yaptı.

Fuarın Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nu Ege İhracatçı Birlikleri üstlendi. Türkiye standında Türk asıllı İtalyan tasarımcı Erdem Şeker tarafından dizayn edilen 42 m2 lik trend alanı Foodex Fuarı'nda en çok ilgiyi çeken bölüm oldu. Bu alanda görsel enstelasyonlar ile kuru incir, üzüm, kayısı, antep fıstığı, zeytin, zeytinyağı, defne, kekik, adaçayı, nane, ıhlamur, makarna, bakliyatlar, bulgur, narenciye ürünleri, lokum, çikolata, gibi Türk gıda ürünlerinin tanıtımı ve bazılarının tadımı yapıldı.
Gıda tüketiminin büyük bölümünü ithalatla karşılayan ve yıllık gıda ithalatı 60 milyar dolara ulaşan Japonya'ya Türkiye'nin gıda ürünleri ihracatının artması amacıyla Uzakdoğu'nun en büyük gıda fuarı Foodex Japan Uluslar arası Gıda Fuarı'na 19. Kez Türkiye Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Türk gıda ihracatçıları açısından başarılı ve verimli bir fuarı geride bıraktıklarını, Ertuğrul filminin de etkisiyle Japonya'da Türklere ve Türk ürünlerine daha fazla yoğun ilgi olduğunu kaydetti.

 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!