Kimler Online

Şu anda 62 ziyaretçi çevrimiçi

 

Türkiye’nin En Lezzetli Buluşması, 23 Mart’ta Başlıyor
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği’nin (ETÜDER), CNR Holding işbirliği ile bu yıl 4.’sünü gerçekleştirileceği Ev Dışı Tüketim Gıda Ürünleri, Sarf Malzemeleri, Ekipmanları, Üreticileri ve Tedarikçileri Fuarı (EDT EXPO), 23-26 Mart 2016 tarihleri arasında, CNR EXPO’da gerçekleştirilecek.EDT EXPO’da Fuarda profesyonel mutfak şefleri ve gastronomi bölümü öğrencilerinin takımlar halinde katılacağı Gastrobosphorus Patısserie, Local Chef ve Üniversiteli Şefler Yarışıyor adlı üç ayrı yarışma gerçekleştirilecek.

Pastacılık yarışmasında görsel şov
Gastrobosphorus Pastacılık Yarışması’nda katılımcılar Anadolu coğrafyasındaki lokal ürünleri uluslararası pastacılık sektöründe kullanılan malzemelerle harmanlayarak pasta, pralin çikolata, çikolata heykel ve unlu mamuller alanlarında yarışacak. 25 Mart’ta 8 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek yarışmanın kazananlarını, başkanlığını Niyazi Çapraz’ın yaptığı 12 jüri üyesi belirleyecek.Coğrafi işaretli ürünleri desteklemek ve Türk ürünlerini dünya pazarlarına açmak için düzenlenen Local Chef yarışmasında profesyonel mutfak şefleri,  başlangıç, ana yemek ve tatlı kategorilerinde yarışacak. 24 Mart Perşembe günü yapılacak Local Chef yarışmasında yarışmacılar, Türkiye coğrafyasındaki sebze, meyve, et ürünleri, deniz ürünlerini kullanarak başlangıç, ana yemek ve tatlı olarak üç yemek hazırlayacak. Yarışmanın kazananları, başkanlığını Vedat Başaran’ın yaptığı jüri tarafından belirlenecek.Henüz eğitim gören genç yetenekleri sektöre kazandırmak, aynı zamanda şef adaylarının yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeleri amacıyla bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan “Üniversiteli Şefler Yarışıyor” yarışması, 26 Mart Cumartesi günü yapılacak. Lokal ürünlerin kullanılacağı yarışmada, başlangıç, ana yemek ve tatlı olmak üzere üç yemek hazırlanacak. Yarışmanın kazananları ise başkanlığını Mehmet Gök’ün yaptığı yerli yabancı 23 jüri üyesi tarafından belirlenecek.
Göz alıcı tatların sunulacağı yarışmalara, Türkiye’nin seçkin otel, restoran ve pastanelerinin mutfak ekipleri ve üniversiteli şef adayları rekabet için katılacak.50 ülkeden ziyaretçi bekleniyor.

Ev dışında vakit geçirilen mekanların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet veren 400 firmayı bir araya getirecek olan fuarın katılımcıları arasında, P&G, Yiğitoğlu, G2M, Unilever Food Solutions, Pınar, Eczacıbaşı, Koza Gıda, Küçükbay – Orkide, Lezita, Cakes & Bakes, BTA , Gıda 360, Ofçay, Öztiryakiler, Yayla Agro Gıda, Türkova, Baktat, Seğmen Gıda, Altın Marka – Kahve Dünyası, Işık Gıda, Gimaş Gıda gibi markalar bulunuyor.

İran, Irak, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan, Cezayir, Tunus, İtalya, Yunanistan, Almanya, İngiltere, KKTC, Azerbaycan, Rusya ve Malezya başta olmak üzere 50 ülkeden ziyaretçi beklenen EDT EXPO 2016, 65 bin sektör profesyonelini ağırlayacak.gidahatti.com

 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!