Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 84 ziyaretçi çevrimiçi

 

Buzdolabında Hangi Yiyecek Ne Kadar Süre Saklanmalı?
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Buzdolabına koyduğunuz gıdalar sonsuza dek taze kalmaz!  Her gıdanın belirli bir saklama süresi var. Dolayısıyla gıdalarınızın bozulmasını istemiyorsanız, önerilen saklama sürelerine uymanızda fayda var.


Eğer gıdaların üzerinde son kullanma tarihi yer alıyorsa, tarihi geçirmeden gıdayı tüketin. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı, Gıda ve İlaç Kurumu, Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi gibi hükümet kaynaklarını kullanan ve gıdaların ömürleriyle ilgili bilgi veren internet sitesi StillTasty’den alınan verilere göre her gıdanın saklama süresi ayrı.
Barbekü sosunu 4 ay, humusu 1 hafta, ketçabı 6 ay, hardalı 1 yıl ve mayonezi son kullanma tarihi geçtikten sonra 2- 3 ay daha buzdolabınızda saklayabilirsiniz.

Tereyağı ya da margarini 1- 2 hafta, peyniri 5 gün, yumurtayı 3 ila 5 hafta arası, sütü 1 hafta, mozzarella peyniri 2 hafta, yoğurdu 7 ila 10 gün arası buzdolabınızda saklayabilirsiniz.Karpuz, armut ve eriği 3- 5 gün, elmayı 3- 4 hafta, kesilmiş avokadoyu 2- 3 gün, yaban mersinini 1- 2 hafta, havucu 2- 3 hafta, kerevizi 1- 2 hafta, üzümü 5- 7 gün, yıkanmamış marulu 3- 5 gün, portakal suyunu 7- 10 gün, şeftaliyi 3- 5 gün, çileği ise 2- 3 gün buzdolabınızda saklayabilirsiniz.

Sosisi 2- 4 gün, sığır, kuzu ve dana etini 3- 5 gün, pişmiş (taze) dana ve hindi kıymayı 3- 4 gün, çiğ dana ve hindi kıymayı 1- 2 gün, pişmiş kanatlı etlerini 3- 4 gün, çiğ kanatlı etlerini ise 1- 2 gün buzdolabınızda saklayabilirsiniz.Pişmiş somon, karides ve ton balığını 3- 4 gün,  çiğ somon, karides ve ton balığını ise 1- 2 gün buzdolabınızda saklayabilirsiniz.
Hem kremalı hem de kremasız kekleri 2- 4 ay, çiğ meyveli tartları 1 gün, pişmiş meyveli tartları ise 3 gün buzdolabınızda saklayabilirsiniz.

StillTasty tarafından önerilen bu sürelere, gıdaların güvenle tüketilmesi için dikkat edilmesi şart. Aksi takdirde uzun süre dolapta bekleyen gıdalar zararlı bakteriler üretir. Bakterilerde toksinler üreterek insan sağlığını tehlikeye sokar. Gıda zehirlenmelerinin önüne geçebilmek için önerilen saklama süre ve koşullarına dikkat etmek gerekir.gidahatti.com

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!