Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 103 ziyaretçi çevrimiçi

 

Trans Yağlarını Gerçekten Anlıyor Muyuz?
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Trans yağları tüketicilerin nasıl karşıladıklarını araştıran yeni bir ankete göre kafalar oldukça karışık. ABD’ gerçekleştirilen araştırma anketine katılan yetişkin tüketicilerin neredeyse üçte ikisi ya bütün trans yağların sağlıksız olduğunu düşündüklerini ya da gıdalarda bulunan trans yağlar ile ilişkilendirilen sağlık etkilerini anlamadıklarını ortaya çıkardı.


Birçok tüketicinin yapay ve doğal trans yağlar arasındaki farkı anlamadıklarını, çünkü kendilerine bu farkın yetkililer tarafından hiç anlatılmadığını belirten araştırmayı gerçekleştiren kişiler, insanları diyetlerinde hangi yağı ne kadar miktarda tüketebilecekleri hakkında hiçbir fikirlerinin olmadığını ifade ettiler.
Yapay / doğal trans yağlar
ABD’de 1000 yetişkinin katıldığı anket Amerikalıların kolesterolü yükselten yağlar hakkında ne kadar bilgili olduklarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Elde edilen sonuçlar katılımcıların çok büyük bir çoğunluğunun farklı tür trans yağların olduğunu ve aralarında farklılıkların bulunduğunu bilmediklerini ortaya çıkarmıştır.
Araştırmacılara göre bunun en büyük nedenlerinden birisi gıda ambalajlarında yer alan etiketlerde bu doğal ve yapay yağların besinsel farklılıklarından bahsedilmemesidir. Göze çarpan bir diğer nokta ise tüketicilerin gelir seviyeleridir.Gelir düzeyi nüfus ortalamasının üzerinde olan kişilerin %40’ı trans yağ kullanımına çok daha soğuk yaklaşırken, ortalamanın altında olan kişilerde bu rakam %30’a gerilemekte.
Trans yağların uzun süredir toplum tarafından doğru bir şekilde sağlık sorunu olarak karşılandığını belirten araştırmacılar, asıl sorunun toksik olabilecek yapay trans yağlar ile sağlığa aslında faydalı olabilecek doğal trans yağların arasındaki farkın topluma anlatılmaması olduğuna dikkat çekiyorlar.gidahatti.com

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!