Kimler Online

Şu anda 84 ziyaretçi çevrimiçi

 

Meme Kanserine Karşı En Etkili 4 Gıda!
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Yazar hakan   
Cuma, 27 Mayıs 2016 07:06


Meme kanseri örneğin ABD'de cilt kanserinden sonra kadınları etkileyen en yaygın kanser türü. ABD'de yaşayan her sekiz kadından yaklaşık biri (% 12) hayatlarında saldırgan tür meme kanserine yakalanacaklar. Bu yüzden çoğu kişi meme kanseri tedavisinde hem geleneksel hem de alternatif tedavilere gidiyor.


Ancak çoğu kişi bunun farkına varmadan çok daha önce meme kanserine yakalanmış oluyor ve ne kadar geç fark edilirse kanseri yenme şansınız o kadar düşüyor. Bu nedenle meme kanserine yakalanma riskinizi düşürmek için yapabildiğiniz her şeyi yapmanız son derece önemli, işte bu yüzden bunu gerçekleştirmek için ne yemeniz gerektiğini göstereceğim.Epidemiyoloji uzmanı ve diyetisyen Suzanne Dixon'a göre, meme kanserini önlemek ve genel meme sağlığı için farklı çeşitlerde bitki tabanlı gıda tüketmek gerekiyor. İşte bu gıdalardan bazıları:
Baklagiller
İçeriğinde doğal olarak bulunan bitki sterolleri sayesinde fasulye ve mercimek dahil baklagiller kanser önleyici faydalara sahip. Harvard Üniversitesindeki araştırmacılar tarafından yürütülen bir çalışmada haftada en az iki kere baklagil çeşidi tüketen kadınların meme kanserine yakalanma riski, baklagilleri ayda bir kereden az tüketen kadınlara göre % 24 daha az.
Mantar
Meme kanseri östrojenli ortamda gelişir. Doğal olarak üretilen östrojen yeterli olmadığında senteteik östrojen oluşturmak için aromataz isimli enzim kullanılır. Mantar ise aromataz enziminin aktivitesini azalttığı için bu östrojen sentezini önlemede etkilidir.
Sert Kabuklu Yemişler (Fındık, Ceviz, Badem vb)
Her çeşidi bitki sterolleri açısından zengin olan bu çerezlerin laboratuvar ortamında yapılan hayvan deneylerinde tümör gelişimini önlediği bulundu.
Beslenme ve Kanser dergisinde yayınlanan bir çalışmada, cevizlerin kanser karşıtı özellikler de sunan bioaktif moleküler içerdiği gösterildi. Araştırmacılar aynı zamanda cevizden türetilen bir serumun, doğrudan bakteri üretme tabağında uygulandığında meme kanseri hücre gelişimini azalttığını buldu.
Turpgiller
Bunlara örnek olarak brokoli, lahana ve Brüksel lahanası verliebilir. Bu sebzelerin kanser önleyici özelliği, içeriğinde bulunan glukozinolatlar isimli doğal bileşenden kaynaklanıyor. Sindirim sırasında glukozinolatlar; indoller, nitriller, tiyosiyanatlar ve izotiosinatlar isimli aktif bileşenlerine ayrılır. Bu bileşenlerin sadece meme kanserinde değil diğer başka kanser türlerinde de önleyici özelliğe sahip olduğu gösterildi.
Meme Kanseri Riskini Artıran Faktörler
Meme kanseri riskinizi düşüreceğini bildiğiniz gıdalara yemenin dışında meme kanserine yakalanma riskinizi artıran birçok durumdan da uzak durmanız gerekiyor. İşte meme kanseri riskini en çok yükselten faktörler:
-Fazla kilolu olmak-Egzersiz yapmamak-Yüksek doymuş yağ tüketimi-Doğum kontrol hapı almak-Eksik uyumak-Paraben içeren kozmetik ve diğer ürünlerin kullanımıGenetik yatkınlık
Meme kanseri riskinizi yükselten faktörlerin arasında değiştiremeyeceğiniz bazı faktörler olsa da, hareketli bir yaşam tarzı ve farklı çeşitlerde meyve, sebze ve baklagiller yemek meme kanseri riskinizi düşürmenin en iyi yolu.mynet.com

 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!