Kimler Online

Şu anda 106 ziyaretçi çevrimiçi

 

Köfte Ekmek’te Yeni Soluk: Sosyetik Köfte Ekmek
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)


30 yıllık iş hayatının ardından Sosyetik Köfte Ekmek adı altında faaliyetlerine başlayan girişimci Levent Eren ve ortağı Osman Barda ile kısa zamanda marka haline gelerek bugün 20 çeşit birbirinden farklı köftesiyle faaliyetlerine devam ediyor. gidamarka.com adına kendileriyle keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 


- Damak markasının kuruluşu, faaliyetleri hakkında bilgi verirmisiniz?
Damak bizim ticari ismimiz olduğu için markamız olan Sosyetik Köfte Ekmek’in  kuruluşundan başlayayım. Bana göre ilginç bir hikâyesi var, 1981 yılında başladığım bankacılık sektörü ile birlikte 2011 yılında ve 30 yıl süren aktif iş hayatımı sonlandırmaya karar verdim. Evet tam 30 yıl değişik sektörlerde üst düzey yöneticiliklerle ve ortak olduğum şirketlerde dolu dolu mücadele içerisinde geçen tam 30 yıl… Karar verdiğimde sessiz sedasız tüm şirketlerdeki hisselerimi bir hafta içerisinde devir etmiştim. Ve de ne çabuk bitmişti 30 yıl, hem de bir hafta gibi kısa bir zamanda. Bundan sonra ne diplomalar, ne yaşananlar, ne başarılar ne de tüm öğrendiklerim artık bana sorulmayacaktı… Artık emekli olarak yaşayacağım yeni bir hayat kurmam gerekiyordu. Çok sevdiğim Şile-İstanbul mu? Yoksa Bodrum-İstanbul mu? Sorusunun cevabını aramak için, bana hayatımın her aşamasında destek veren sevgili eşimle birlikte bir ay süreyle Bodrumda kaldık. Nerede yaşayacağımıza karar vermek için İstanbul’a döndük, daha ilk gün telefonum çalıyordu ve eski bir arkadaşım beni iş toplantısına çağırarak, bir konuda ona yardımcı olmamı istiyordu. Ben ise artık iş hayatından uzaklaşarak, tüm bildiklerimi unutmak istediğimi, yardım edemeyeceğimi söyledim. Israrlar sonunda arkadaşımı kıramayarak gittiğim toplantı sonucunda onlara şunu önermiştim; artık yaşları icabı benim gibi emekli olmalarını, eğer illaki bir şeyler yapmak istiyorlarsa da ‘açın bir köfteci vakit geçirin’ demiştim. Bunun üzerine arkadaşlarım’ sende yeni bir projemi var?’ dediler ve ben de onlara ‘böyle bir projemin olmadığı’ cevabını vermiştim. Ancak o gün için bu konuyu hayata geçirmeyi düşünen arkadaşlarım, bir müddet sonra ortada yoklardı fakat projeyi benden duyan çok sevgili ağabeyim ve şimdi ki ortağım Osman Barda’nın teşvikleriyle de Sosyetik Köfte Ekmek’i hayata geçirerek, kuruluşunu gerçekleştirdik. Bu nedenle hem maddi ve manevi destekleri hem de bana inandıkları için kendisine ve ailesine teşekkürlerimi bir borç biliyorum.  

- Sizi rakiplerinizden ayıran temel özellikler nelerdir? Müşteri neden sizi tercih etmeli?
Öncelikle 20 çeşit köfteyi Türkiye’de bulabileceğiniz tek restoran Sosyetik Köfte Ekmek... Biz standart köfte çeşitlerinin dışında, çok farklı köfte çeşitleri sunuyoruz,  sunumda ayrı bir özen gösteriyoruz ve “Yeni Nesil Köfte Restoranı” sloganıyla müşterilerimize farkı hissettiriyoruz.

- Sektörün bugününü ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Ben sektörün son beş yılın içerisinde gelişim gösterdiğini ve çok ileriye gittiğini söyleyebilirim. Yapılan yatırımlar çok büyük ancak, bu yatırımların üst gelir gurubuna hitap ettiği kanısındayım. Eğer yatırımlar diğer gelir gruplarına uygun düzeyde yapılırsa, sektörün daha da ileri giderek, büyüyeceği kanısındayım

- Ürün konseptiniz hakkında bilgi verir misiniz? 
Zaten Türkiye’nin damak tadı olan köftenin tüm çeşitlerini Sosyetik Köfte Ekmek’te bulabilirsiniz. Fıstıklı, sebzeli, beğendili, polpetta ve mexicano gibi özel köftelerimiz mevcut. Konseptimiz, köftenin yanına eşlik eden turşu kavurma, erişte ve fesleğenli ayran gibi özel ürünlerden oluşuyor. 

- Kısa-Orta-Uzun vadedeki hedef ve projelerinizden bahsedermisiniz?
Firmamız bu sektörde Şubat 2011 yılında faaliyetlere başlamış, yaklaşık 2 yıl consept ve A-Ge çalışmaları belirlenmiştir. 2016 yılının hedefleri içerisinde, yıl sonuna kadar  10 şube planlanmaktadır. 2017 yılında ise yurtdışı franchise hedeflerimiz bulunuyor.

 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!