Kimler Online

Şu anda 170 ziyaretçi çevrimiçi

 

Gıda ve ambalaj sektörleri İstanbul'da Buluşuyor
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)


Giderek artan dünya nüfusuna paralel olarak daha fazla gıda üretimine ihtiyaç duyuluyor. Önümüzdeki 40 yıl içinde dünya nüfusunun 9 milyara ulaşması beklenirken; gıda üretiminde de geçirilen 10.000 yılın toplamından daha fazlasına ihtiyaç duyulacağı öngörülüyor.


Milli gelirimizin %14’ü, ihracatın % 15’i ve istihdamın yaklaşık %40’ı tarım sektöründe olan ülkemizde, gıda sektörü; 290 milyar liraya yaklaşan cirosu ve 410 binin üzerinde çalışanıyla ülkemizin en büyük üretim sanayisi konumunda…

Gıda sektörünü bir adım daha ileriye taşımayı hedefleyen 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood Istanbul ve 31. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı Ipack Turkey 2016; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın himayesinde, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve bağlı derneklerin, TÜGİDER, PAKDER ve KOSGEB’in desteğiyle, 1 -4 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da gerçekleşecek.70.000 m2’lik fuar alanında, 6 salonda, 45 ülkeden 600’den fazla katılımcı firmanın ürün, hizmet ve teknolojilerini, 16.000’i aşkın ziyaretçiyle buluşturacak olan fuarların açılışı, 1 Eylül 2016 Perşembe günü saat 12.00’de yapılacak.

Bu yıl pek çok yeniliği beraberinde getirecek olan fuarlarda; Konuk Ülke Kenya Toplantısı, Retail Center Etkinlikleri, ColdChain Expo Eurasia ve WorldFoodTech Özel Bölümleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri ve fuar süresinde yoğun bir programda gerçekleşecek olan Konferans ve Etkinlikler sektöre katkı sağlayacak.
WorldFood Istanbul’da Gıda Katkıları Özel Bölümü – Ingredients Turkey’in yanı sıra bu yıl ilk kez Soğuk Zincir, Depolama Sistemleri, Soğutma, Havalandırma ve Lojistik Özel Bölümü “ColdChain Expo Eurasia” yer alacak.Bölgenin soğuk zincir sektörüne yönelik ilk uzmanlaşmış etkinliği olarak ön plana çıkan ColdChain Expo Eurasia; eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek konferansa da ev sahipliği yapacak. Konferans kapsamında; “Soğuk Zincir Gıda Güvenliği İlişkisi”, “Üreticiler Açısından Soğuk Zincir ve Ürün Raf Ömrü”, “Fast Food Sektöründe Soğuk Zincir”, “Ön Soğutmanın Çöpe Giden Gıdaların Azalmasına Etkisi”, “Çöpe Giden Gıdalar”, “Soğuk Hava Deposu Nasıl Olmalıdır?”, “Sıcaklık Nasıl Ölçülür?”, “Isı Kontrollü Gıda Taşımacılığı” ve “Sıcaklığın Online İzlenmesi” konuları ele alınacak.

 

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!