Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 177 ziyaretçi çevrimiçi

 

Agroexpo’da Tarım-Sanayi Entegrasyonu Zirvesi
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 4. büyük tarım fuarı olan Agroexpo’ya geri sayım sürüyor. 54 ülkeden ziyaretçilerin geleceği Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda, Tarım-Sanayi Entegrasyonu Zirvesi de yapılacak ve bir deklarasyon yayınlanacak.

 

 

Fuar İzmir’de 19-22 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Kosova Tarım Bakanı Memli Krasniq de katılacak. Fuar, 90 bin metrekarelik sergi alanında 750 katılımcı, 54 ülkeden yaklaşık 300 bin ziyaretçiyi ağırlayacak.

 

Fuarın teması; Genç Çiftçiler

Fuarın tanıtım toplantısı, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, fuar organizatörü Orion Fuarcılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan ile sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

 

Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, Avrupa’nın dört büyük fuarı arasına giren tarım ve hayvancılık fuarı Agroexpo’da bu yıl temanın “Genç Çiftçiler” olarak belirlendiğini söyledi. “Biz Türk Tarımının Geleceğiyiz” sloganıyla yola çıkan genç çiftçilerin etkinlikler, zirveler ve yarışmalar ile fuara damga vuracağını belirten Tan, “Dört gün boyunca Genç Çiftçiler Zirvesi, Genç Çiftçiler Bilgi Yarışması gibi bir çok toplantı ve etkinlik düzenlenecek, İzmir, Aydın ve Manisa illerinden seçilecek olan 6 örnek genç çiftçimize Bakanımız tarafından plaket verilecek” diye konuştu.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!