Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 89 ziyaretçi çevrimiçi

 

İzmir'de "Sakız Ormanı" Projesi
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Orman ve Su İşleri Bakanlığının hazırladığı Sakız Eylem Planı kapsamında İzmir'de 200 bin dekar alanda sakız ormanı oluşturulması hedefleniyor.

 

 


Değeri en yüksek tarım ürünleri arasında yer alan sakızda üretimi artırmak amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Sakız Eylem Planı kapsamında, İzmir'de 200 bin dekarlık alanda sakız ormanı oluşturulacak.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sakız ağacı doğal yaşam alanı olan İzmir'de ağaç sayısı ve sakız üretimini geliştirmek için eylem planı hazırlandı.

 

Sakız Eylem Planı kapsamında İzmir’de toplam 200 bin dekar alanda sakız ormanı tesis edilecek.

 

İzmir'de 85 dekarlık alanda, 3 bin 500 adet sakız ağacının bulunduğu anaçlık bahçe kuran bakanlık, burada "havai köklendirme" metoduyla bin 300 sakız fidanı üretti. Bölgedeki fidanlıklarda 2014’ten bu yana 53 bin adet sakız fidanı üretilirken tabiatta bulunan 5 bin sakız ağacının da aşılanması tamamlandı.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sakız ağacının anavatanının Anadolu olduğunu ve İzmir’in sakız ağacı üretiminde bir dünya markası haline geleceğini belirtti.

 

Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:

 

"Bu projeyle sakızda dışa bağımlılığımızın azaltılması, kaybolan sakız üretim kültürünün yeniden canlandırılması, yöre halkının kalkındırılması ve sakız ağacının ülkemizin uygun ekosistemlerine yeniden kazandırılmasını sağlayacağız. Hazırladığımız eylem planı çerçevesinde 100 bin adet sakız fidanı üretmeyi hedefliyoruz."

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!