Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 86 ziyaretçi çevrimiçi

 

KTSO, Dubai Gulfood Gıda ve İçecek Fuarı’nda
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, “North Cyprus” markasıyla dünyanın en önemli üç gıda fuarından biri sayılan “Dubai Gulfood Gıda ve İçecek” fuarına katıldı.

 

 

 

 

Odadan yapılan açıklamaya göre, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde açılan fuar, 2 Mart’a kadar 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

 

KTSO’nun fuar stand organizasyon ve koordinasyonunu, KTSO Dış İlişkiler ve Fuarlar Sorumlusu Çağlar Türk ve Oda Basın Danışmanı Hüseyin Ezgin sağlıyor. 120 metrekarelik stant alanında hellim ve süt ürünleri ağırlıklı olmak üzere, Dondurma, donmuş hamur ürünleri, kahve helva ve tahin gibi ürünler de yer aldı.

 

Fuara katılan firmalar şöyle:

“Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayi Ltd., Onan S.Ü. Frozen Foods Ltd. (Maestro), Altındemir İthalat ve İhracat Şti. Ltd. (Defne Helva), Koop Süt Ltd., Mardo (Mar-şıl Dondurmaları) Ltd., Özlem – Akay Süt Mamulleri Ltd., Avunduk Süt Ürünleri Ltd., Gircon Ltd. (Girne Con Kahve), Kırmızıgil Trading Ltd., Helvasan Ltd., Gülgün Süt Mamulleri Ltd.”

KTSO Dış ilişkiler ve Fuarlar Sorumlusu Çağlar Türk, “Kıbrıs Türk Sanayi Odası olarak, dünyanın en önemli 3 gıda fuarından biri olarak kabul edilen Gulfood Fuarı’nda 11. yılımızdayız. Kendini üretmeye, üretimiyle var olmaya, toplumsal varlığıyla tüm becerisi, başarıya olan açlığı ve umutlarıyla Kıbrıslı Türklerin de var olduğunu kanıtlamaya baş koymuş insanlarımız ile ülkemiz ürünlerini 160’dan fazla ülkeden gelen on binlerce iş insanının beğenisine bir kere daha sunuyoruz.Mücadelen korkmadan, yılmadan, bıkmadan, ülkemize mahsus problemlerden dolayı caymadan, mesai, hafta sonu, bayram, tatil demeden çalışmaya didinmeye, üretmeye, ihracata, ihracatçıya katkı koymaya devam edeceğiz.”dedi.

 

Açıklamaya göre, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un da fuarı son gün ziyaret etmesi bekleniyor. Fuar bu yıl, 150 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcıyla 120 bin metre karelik alanda kuruldu. Fuarı 100 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin gezeceği tahmin ediliyor. Fuarın açılışını Birleşik Arap Emirlikleri Finans Bakanı Şeh Hamdan Bin Rashid Al Maktoum yaptı. Fuar, 2 Mart Perşembe günü kapanacak.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!