Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 86 ziyaretçi çevrimiçi

 

Dubai Gıda ve İçecek Fuarı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Denizli Ticaret Odası’ndan (DTO) 38 kişilik heyet, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından olan ‘Dubai Gullfood’a katılacak.
Birleşik Arap Emirliklerinde bu yıl 22’incisi düzenlenen gıda ve içecek fuarı olan ‘Dubai Gullfood’a Denizli Ticaret Odası’ndan 38 kişilik heyet katılacak.

 

 

Denizli gıda sektörünün öncü firmalarından oluşan DTO heyeti, fuarı gezdikten sonra ikili görüşmeler gerçekleştireceği belirtildi. da katılıyor.


Bu yıl 22’nicisi düzenlenen fuarda dünyanın en büyük gıda ve içecek alıcıları ile üreticilerini bir araya getiren fuarın önemine değinen DTO Başkanı Erdoğan, “Denizli’den 40 yakın üreteciyle fuarı gezip, ikili görüşmelere katılacağız. Bu fuarı şu açıdan önemsiyoruz. İnşallah burada yapacağımız alış ve satışlarda istihdama bir katkı sağlamak adına katkı sağlayacağız” diye konuştu.
DTO ekibi, 3 gün sürecek fuar gezisi ve görüşmelerin ardından Çarşamba günü yurda dönecek.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!