Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 122 ziyaretçi çevrimiçi

 

Güvenilir Gıda Eğitimi Verildi
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile Tavas Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Güvenilir Gıda Eğitimi" tamamlanarak kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

 

Gıdayı üretmek kadar, hijyen altında tutmanın önemine değinen Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Her canlı yaşamını sürdürmek için mutlaka beslenmek zorundadır. Sağlıklı bir hayat, ancak güvenilir gıda tüketimi ile temin edilebilir. Bununda en önemli ayağı güvenilir gıda bilincinin toplumda benimsenmesidir. Ne kadar sağlıklı gıda tüketirsek, tükettirirsek o kadar sağlıklı bir toplum oluruz" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nurdoğan Yaşar yaptığı açıklamada; "Eğitimin amacının, gıda işletme ve çalışanlarına bir sorumluluk bilinci kazandırılmasıdır. Gıda işletmecisi ve çalışanlarının eğitim seviyelerinin arttırılarak kendi sorunlarını, otokontrol mekanizmasıyla kendi çözümlerini içtenlikle geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Tarımda sürdürülebilirlik her ne kadar önemliyse, gıdanın sofraya güvenilir ve sağlıklı bir şekilde sunmak görevlerimiz arasındadır. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Tavas Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleşen sertifika törenine; Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz Erkaya, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurdoğan Yaşar, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, STK'lar, oda başkanları ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Eğitimin sonunda 265 kişi "Güvenilir Gıda Eğitimi" sertifikası almaya hak kazandı. Kursiyerler sertifikalarını programa katılan protokolden aldı. Program toplu resim çekilmesiyle son buldu.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!