Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 126 ziyaretçi çevrimiçi

 

Selva Gıda'dan Mürekkep Balıklı Spagetti
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Selva Gıda, başta Uzakdoğu için özel olarak ürettiği ve tüm dünyada satışa sunacağı mürekkep balıklı spagettisini bu yıl 7-10 Mart tarihleri arasında 42.'si düzenlenen Foodex Japan 2017 Fuarı'nda katılımcıların beğenisine sundu.

 

İttifak Holding bünyesinde gıda sektöründe faaliyet gösteren Selva Gıda, mürekkep balıklı spagetti ile ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Başta Uzak Doğu için özel olarak üretilen ve tüm dünyada satışa sunulacak mürekkep balıklı spagetti, 7-10 Mart tarihlerin arasında 42.'si düzenlenen Foodex Japan 2017 Fuarı'nda katılımcıların beğenisine sunuldu.

 

Hububat orijinli "gerçek gıda" üzerinde yoğunlaşan Selva Gıda, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için insan sağlığı ile özdeşleşen gıdalar üretmeyi hedefliyor. Dünya'da 5 kıtada ağırlıkla Japonya, Tayvan, İsveç, Hindistan, Nijer, Mali, Madagaskar, Ruanda ve Moritanya olmak üzere 90'dan fazla ülkeye makarna, irmik ve un başta olmak üzere ürünlerini sevk eden Selva Gıda, makarna üretiminin yüzde 55'ini yurt dışına ihraç ediyor.

 

Genel Müdür Özkan Koyuncu

 

Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu, "Foodex gibi fuarlar bizim nihai tüketicimize ulaşmamızda ciddi katkısı olan etkinlikler. Uzak Doğu pazarı yüksek bir potansiyeli olmasına rağmen, tutunabilmesi çok zor olan bir pazar. Zira tüketici kalite konusunda çok hassas ve mükemmeliyetçi. Ürününüzün üretim teknolojisinden tutun da ham madde kalitesine kadar tüm özellikleri eksiksiz olmalı. Kaliteden küçücük bir taviz vermeniz, ürününüzün pazardan çıkmasına neden olur. 2007 yılından bu yana markalı makarna ihracat liderliğimizin altında yatan en önemli sebeplerden biri de kalitemizden asla taviz vermeyişimiz. Ürünümüzün doğallığından ve besleyiciliğinden bir şey kaybetmesine izin vermeden tüm aşamalarda yüksek kalitede üretim yapmaya azami özen gösteriyoruz" diyor.

 

Koyuncu şöyle devam ediyor:

 

"Uzak Doğu ise bizim için ayrı bir öneme sahip. Bundan dolayı ar-ge çalışmalarımız neticesinde bu bölgeye özel ürettiğimiz ürünlere mürekkep balıklı spagettiyi de ekledik. Önümüzdeki süreçlerde ihracattaki başarımızı artırarak sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu hedefimiz için farklı pazarların ihtiyaçlarına yönelik özel ürün ve hizmetler geliştirmeyi sürdüreceğiz."

 

 

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!