Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 126 ziyaretçi çevrimiçi

 

Türk Gıda Ürünleri Japonya'da Tanıtıldı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Türk gıda ürünleriyle hazırlanan Japon damak tadına uygun lezzetler, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyonla tanıtıldı.


 

Türk gıda ürünlerinin Japonya'ya ihracatının artırılması için yürütülen Turquality Projesi kapsamında Türk gıda ürünleriyle hazırlanan Japon damak tadına uygun lezzetler, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyonla tanıtıldı.

 

Ege İhracatçı Birlikleri'nden yapılan açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı destekli Turquality Projesi’nin ikinci yılı kapsamında Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliği rezidansında Büyükelçi Ahmet Bülent Meriç’in ev sahipliğinde resepsiyon verildi.

 

Etkinlikte, Japon Şef Masayuki Okuda ve Türk Şef İbrahim Önen'in yönetiminde, Türk gıda ürünleriyle hazırlanan Japon damak tadına uygun lezzetler, Japon kamu temsilcileri, ithalatçı firmalar, basın mensupları, blog yazarları ve Türk firmaların temsilcilerine ikram edildi.

 

"Discover Turkish Food" başlıklı internet sitesinde de tarifleri paylaşılan lezzetler, Japon katılımcıların beğenisini kazandı.

 

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Vekili Nurettin Tarakçıoğlu, Japonya’nın kaliteli gıda tüketim alışkanlığına sahip bir ülke olduğunu ve Türk gıda sektörü için en önemli hedef pazarlardan biri durumunda bulunduğunu ifade etti.

 

Turquality Projesi etkinliğini, Japonya’da düzenlenen ve Uzakdoğu’nun en büyük gıda fuarı olan Foodex Fuarı ile eş zamanlı yaptıklarına dikkati çeken Tarakçıoğlu, şunları kaydetti:

 

"Biliyoruz ki Japonya, tarıma elverişli topraklarının yetersizliği yüzünden dünyanın en büyük gıda ithalatçılarından, ama biz toplamda 1 trilyon dolara yakın ithalatı olan Japonya pazarında çok küçük bir payla temsil ediliyoruz. İki ülkenin uzaklığı lojistik bir sorun olarak görünse de bizler iki dost ülkenin bu dezavantajlı durumu yenecek iş birliği olanakları geliştireceğine inanıyoruz. 2016 yılında Türkiye’den Japonya’ya yapılan gıda ürünleri ihracatı yüzde 8’lik artışla 148,5 milyon dolardan 160 milyon dolara yükseldi. Japonya’nın gıda ithalatından ilk aşamada en azından 1 milyar dolarlık pay almayı hedefliyoruz."

 

Büyükelçi Ahmet Bülent Meriç, Türk mutfağının Avrupa ve Asya mutfaklarını bir araya getiren güzel bir sentez olduğuna dikkat çekti.

 

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez de iki dost ülke arasındaki ticaretin arzu edilenin çok gerisinde olduğunu, Japon firmalarını Türkiye’de son dönemde açıklanan yatırım teşviklerinden yararlanmaya davet ettiklerini bildirdi.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!