Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 91 ziyaretçi çevrimiçi

 

Atso Gıda Kümesi Tokyo'da Büyük İlgi Gördü
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası “ATSO Gıda Kümesi”, Japonya’nın Tokyo şehrine heyet ziyareti gerçekleştirdi.

 

 

 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Ekonomi Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi’ (UR-GE) desteği kapsamında oluşturulan “ATSO Gıda Kümesi”, Antalya Gıda Sektörünün İhracat Potansiyelinin Artırılması” Projesi faaliyetleri kapsamında, 4-11 Mart 2017 tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo şehrine heyet ziyareti gerçekleştirdi.

 

Türk ürünleri Japon pazarında

ATSO Gıda Kümesi’nden 8 katılımcı firma, Japonya’nın Tokyo-Chiba kentinde bu sene 42’incisi düzenlenen FOODEX 2017 Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na standlı katılım gösterdi. Uzakdoğu pazarındaki alıcılar, distribütörler ve toptancılar ile buluşan Antalyalı firmalar, fuarda geçirdiği dört gün boyunca ürünlerini sergilediler, başarılı iş görüşmeleri yaparak iş bağlantıları kurdular.

Japon pazarına giriş konusunda çok olumlu geçen fuar sonunda, firmaların ürünlerine gösterilen ilgi ve Uzakdoğu pazarındaki fırsatlar küme firmalarını umutlandırdı. Heyet, program kapsamında ayrıca Tokyo gıda pazarında faaliyet gösteren çeşitli perakende zincirlerini ziyaret ederek, pazarda var olan ürünler ve fiyatlarla ilgili yerinde gözlem yapma imkanı da buldu.

Gıda Kümesi’ne liderlik eden ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erkan, program kapsamında Tokyo Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç’e de nezaket ziyaretinde bulunarak, FOODEX Fuarı ve firmaların görüşmeleriyle ilgili bilgiler verdi. Erkan ayrıca, Tokyo Ticaret ve Sanayi Odası’nda Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Direktörü Takeshi Akagi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmede karşılıklı işbirliği imkânları değerlendirildi.

 

ATSO Gıda Kümesi sektörün en önemli fuarlarına katılıyor

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO Gıda Kümesi’nin projenin altıncı yurtdışı pazarlama programını da başarı ile tamamlayarak yurda döndüğünü belirterek, “UR-GE projeleri, firmalarımızı yeni uluslararası pazarlara açan, ihracatta büyümeyi hızlandıran projeler. Firmalarımız ‘birlikten kuvvet doğar’ mantığıyla küme yapısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumsal gücü ile yurtdışı pazarlarda yeni fırsatlar yakalıyorlar. ATSO Gıda Kümesi, 2015 yılından bu yana dünya gıda pazarındaki sektörün en önemli fuarlarına katılarak, gelişmeleri yakından takip ediyor. Katılımcı firmalarımız farklı coğrafyalarda gördükleri ve öğrendiklerini birlikte yorumlayıp şirketlerinin vizyonlarını geliştiriyor. ATSO olarak proje kapsamında yaptığımız bu çalışmaların, firmaların ihracat rakamlarına yansıdığını görüyoruz, bu sonuçlar da bizleri son derece mutlu ediyor’’ dedi.

 

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!