Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 115 ziyaretçi çevrimiçi

 

Simit Sarayı'ndan 10 Yeni Marka
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

Türkiye’nin geleneksel lezzeti simidi tüm dünyaya yayma hedefiyle yola çıkan Simit Sarayı, 2017’ye iki önemli projeyle giriyor. Erzincan’da yeni bir tesis kurmaya hazırlanan şirket, ayınca Türkiye’nin geleneksel lezzetlerinin olduğu yeni bir konsept yaratmayı planlıyor. Yeni konseptin ilk mağazası Suudi Arabistan’da açılacak.

Cazibe Merkezleri kapsamında yer alan Erzincan’da yeni fabrika açmak için harekete geçen Simit Sarayı, bu tesis için 100 milyon TL yatırım yapa­cak. Yeni tesiste yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlanması planlanıyor. Erzincan’da 153 dönüm için başvuru yaptıklarını söyleyen Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, “Yerin teslimi konusunda çalışmalar sürüyor. Alır almaz inşa­ata başlayacağız. Hedefimiz tesisi yıl sonuna yetiştirmek” diyor.

 

 

 

EATALY TARZINI GETİRİYOR

 

Şirketin diğer hedefi ise İtalyan lezzetlerinin yer aldığı ünlü restoran-market zinciri Eataly tarzında Tür­kiye’ye özel bir konsept geliştirmek. Abdullah Kavukcu, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 4 bin metrekarelik bir alanda açmayı planladıktan konsept için çalışmaların devam ettiğini söylüyor. Kavukcu, “Türkiye’nin Eatalv’sini yapıyoruz. Zaten şu an döner markamız var, yeni konseptte o yer alacak. Bunun dışında Türki­ye’nin diğer lezzetleri için markalar yaratacağız. Mimari çalışmaları devam ediyor. Dönerin yanı sıra 10 marka yer alacak” diye konuşuyor.

 

400‘ün üzerinde şubesi bulunan Simit Sarayı, son dönemde özellikle yurtdışı büyümesiyle dikkat çeki­yor. Şirketin cirosunun yüzde 52’si yurtdışından geliyor, önümüzdeki dönemde yurtdışı büyümesinin hızla devam etmesi planlanıyor. 2017 yılında 100 ü yurtdışında olmak üzere 150 yeni şube açılması planlanıyor. Abdul­lah Kavukcu, halihazırda sözleşmesi yapılan 828 mağazanın önümüzdeki üç yılda açılacağını söylüyor. 2017 yılında 250 milyon dolarlık yatırım bütçesi bulunan şirket, Türkiye’de bin 500, yurtdışında 2 bin kişiye yeni istihdam sağlamayı hedefliyor.

 

 

 

UZAKDOĞU’YA AÇILACAK

 

Abdullah Kavukcu, bu yıl yüzde 30 büyüme hedeflediklerini söylü­yor. Bu büyümenin de ağırlıklı olarak yurtdışından geleceğini ifade ediyor. Kavukcu, gelecek planlarını ise şöyle anlatıyor: “Şu anda 22 ülkede varız. Bulunduğumuz Avrupa ülkelerinde derinleşirken yeni pazarları da inceli­yoruz. Kısa bir süre önce Sırbistan’da 11 Cafe Costa mağazasını satın alarak tamamını Simit Sarayı na dönüştür­dük. 2018’de ise Uzakdoğu pazarına gireceğiz.”

 

 

 

KAHVE İÇİN ÖZEL BÖLÜM GELİYOR

 

Yurtdışında bakery zinciri olarak tanınan Simit Sarayı, kahve konusunda yeni projeler üzerinde çalışıyor. Mağazaların içinde ayrı bir kahve bölümü yapmayı planlayan şirket ilk denemeyi Londra’daki Picadilly mağazasında başlatacak. Yeni bir kahve kültürü oluşturacaklarını söyleyen Abdullah Kavukcu. “Bu yıl. bizim kahve yılımız. Yeni bir kahve kültürü oluşturacağız. İlkini Picadilly mağazasında bir aya kadar bitirmiş olacağız. Sonra diğer mağazalara da yayacağız” diyor.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!