Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 120 ziyaretçi çevrimiçi

 

GAYRİMENKUL HUKUKU ENSTİTÜSÜ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Av. Ali YÜKSEL’in başkanlığı yürüttüğü Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü olağan kongresini yaparak yeni yönetimini belirledi.

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü 1 Nisan 2017 Cumartesi günü Gayrettepe Dedeman Otel’de olağan kongresini gerçekleştirdi.

 

Kahvaltı ile başlayan genel kurul Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel’in açılış ve Genel Sekreter Akif Köksel’in sunumunun ardından kongre divan başkanlığına Av. Hilmi Özalp, divan kurulu üyeliğine de Mimar Erhan Özkan seçildi.

 

Kongrede Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü

 

Yönetim Kurulu Üyeliğine,

 

Av. Ali Yüksel,

Prof. Dr. Sedat Ayanoğlu,

Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar,

Akif Köksel,

Av. Abdulmuttalip Çelebi

 

Denetim Kurulu Üyeliğine,

 

Av. Hilmi Özalp,

Adalet Sertan Ayhan

Mehmet Çınar seçildi.

 

Kongreye gayrimenkul alanında planlama, imar, belediye, kentsel dönüşüm, yatırım hukuk alanlarında çalışan enstitü üyeleri katıldı.

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!