Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 111 ziyaretçi çevrimiçi

 

İngiltere’de Gıda Güvenliği Konferansı Düzenleniyor
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

 

Gıda alanında internet üzerinden yayın yapan Food Manufacture sitesi, 22 Haziran Perşembe günü Warwickshire, İngiltere’de bir gıda güvenliği konferansı düzenliyor. Konferansa halen erken kayıtlar kabul ediliyor…

 

28 Nisan’a kadar yapılacak erken konferans kayıtlarında, 328 İngiliz sterlini + KDV olmak üzere indirimli bir delege kayıt ücreti uygulanacak. Bu tarihten itibarense kayıt ücreti 410 İngiliz sterlini + KDV olacak.

 

‘Gıda Güvenliği 2002: işletmenizi değişime hazırlamak‘ başlığıyla düzenlenecek olan bu yılın konferansına, gıda ve içecek tedarik zinciri danışmanlık hizmeti veren Campden BRI genel direktörü Prof. Steven Walker başkanlık edecek.

 

Bir gün sürecek olan konferansta 4 farklı oturum yapılacak. Her bir oturumda gıda ve içecek güvenliği farklı bir yönüyle ele alınacak.

 

İlk 2 oturumda gıda güvenliği ele alınacak

İlk oturumda Brexit ortamında gıda güvenliği, ikinci oturumda ise karşılaşılan büyük gıda güvenliğiyle ilgili sorunlar ele alınacak.

 

Tedarik zincirlerini yönetmek

3. oturumda tedarik zincirlerinin yönetilmesi, son oturumda ise fabrikada bulaşı ve sorunlardan kaçınma konuşulacak. Detaylı konferans programını linkteki sayfanın altından inceleyebilirsiniz.

 

Food Manufacture tarafından düzenlenen bu yılın konferansında ana tema, Food Standards Agency (FSA) eski üst düzey yöneticisi John Barnes tarafından sunulacak. Şu anda Enmoore’da gıda güvenliği danışmanı olan Barnes, ‘kendini güvence altına alma’ konusuna odaklanacak.

 

Food Manufacture hakkında

Gıda üretim ve işleme sektörüyle günlük haberler yayınlayan bir internet sitesi olan Food Manufacture (T. Gıda Üretimi), takipçilerine günlük ve haftalık haber bültenleri de sunan bir kuruluş.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!