Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 81 ziyaretçi çevrimiçi

 

Atso'dan 700 Aileye Gıda Yardımı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Afşin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) katkılarıyla ihtiyaç sahibi 700 aileye gıda paketi yardımında bulundu.

ATSO Başkanı Bekir Sıtkı Can, odada mahalle muhtarlarıyla düzenlediği toplantıda, ramazan yardımlarının artık geleneksel hale getirildiğini söyledi.

 

Mahalle muhtarlarının gıda yardımlarının ihtiyacı olan kişilere ulaşmasında da çok önemli rol oynadığını dile getiren Can, oda olarak 18 yıldan buyana ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmemeye çalıştıklarını belirtti.

 

18 yıl boyunca her Ramazan-ı Şerif'te ihtiyaç sahibi ailelerin sofrasında bir lokma malzemenin olması için gayret gösterdiklerini dile getiren Can, şöyle konuştu:

 

"Şimdiye kadar memnunuz. Tabi imkanlarımız biraz daha fazla olsa, bu miktarı biraz daha fazlalaştırabilsek çok daha iyi olur. Geçtiğimiz yıl 670 ailemize yardım etmiştik bu yıl ise yaklaşık 700 aileye gıda dağıtımı yapacağız. Oda olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı Sosyal Yardımlaşma Kurumu aracılığıyla teyit ederek bu paketleri muhtarlarımıza veriyoruz. Muhtarlarımız da bu yardımları ramazan ayının ilk haftasında ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Ramazan ayında bu yardımlarımızın ilk hafta içerisinde dağıtılıp tamamlanmasını istiyoruz. Bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine teşekkür etmek istiyorum."

 

Can, daha sonra muhtarlara, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere gıda paketlerini teslim etti.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!