Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 79 ziyaretçi çevrimiçi

 

GERİ ÖDEMESİZ HİBE MİKTARI VE BAŞVURU YOLLARI
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, geri ödemesiz devlet teşvikleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

“Ekonominin büyümesi, ticaretin içerde ve dışarda geliştirilmesi, Türk şirketlerinin yurt dışında markalaşabilmeleri amacıyla Ekonomi Bakanlığı; KOSGEB, TÜBİTAK, Ticaret Odaları, Kalkınma Ajansı gibi birçok kurum ‘Geri Ödemesiz (hibe) Teşvikler’ veriyor” diyen Akbulut, destek miktarını ve başvuru yollarını anlattı.

“DEVLETİN AMACI ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTIRMAK”

 

Cumhur Abdullah Akbulut, “Teşviklerle, tasarrufların katma değeri yüksek yatırımlara yönlendirilmesi, üretim ve istihdamın artırılması amaçlanıyor” diyerek, Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB ve TÜBİTAK Destekleriyle ilgili hazırladıkları tabloyla paylaştı.

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

Yurt dışı iş seyahatleri 70% $ 75.000

Yurtdışı tanıtım çalışmaları 60% $ 250.000

Yurtdışı marka tescili 50% $ 50.000

Yurtdışı ofis-depo kiralama harcamaları (25 birim için) 60% $ 1.800.000

Yurtdışı mağaza showroom kira harcamaları (25 birim için) 60% $ 1.800.000

Yurtdışı reyon kira & komisyon giderleri (25 birim için) 60% $ 1.800.000

Kalite belgelendirme 50% $ 200.000

Test - analiz giderleri 50% $ 200.000

Sertifika giderleri 50% $ 200.000

Eğitim 70% $ 200.000

Yurtdışı fuar harcamaları 50% $15.000

KOSGEB DESTEKLERİ

Yurtiçi fuar desteği 50% 45.000 TL

Yurtdışı iş gezisi desteği 100% 20.000 TL

Tanıtım desteği 50% 25.000TL

Eşleştirme desteği 50% 30.000TL

Nitelikli eleman istihdam desteği 50% 50.000TL

Danışmanlık desteği 50% 20.000 TL

Eğitim desteği 50% 20.000 TL

Enerji verimliliği desteği 50% 75.000 TL

Tasarım desteği 50% 22.000 TL

Sınai mülkiyet hakları desteği 100% 30.000 TL

Belgelendirme desteği 100% 30.000 TL

Test, analiz ve kalibrasyon desteği 50% 30.000 TL

TÜBİTAK DESTEKLERİ

1602 DESTEK PROGRAMI - PATENT DESTEKLERİ 2000 CHF

 

Desteklerle ilgili açıklamasını sürdüren Akbulut, “Yurt dışı iş gezileri, fuarlar, işletmelerin ürün ve hizmetlerini sergilemeleri açısından önem taşıyor. Yurt içinde yer alan tedarikçi, üretici ve aracı firmalar, fuarlarda yer alan işletmelerle yeni iş anlaşmaları gerçekleştirerek rekabet yoğun piyasa koşullarında büyük bir avantaj elde ediyorlar. Diğer yandan pazarlama, artık işletmelerin ana unsurlarının başında gelmektedir. Yapılan tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yansımaları sadece yurtiçinde değil yurtdışında da karşılık bulmaktadır. Ülkemizin artık küresel ölçekte bir cazibe merkezi haline gelmesiyle birlikte yurtiçi fuarlarına etkin bir şekilde katılım daha büyük bir önem arz ediyor. Bu gelişmelere kayıtsız kalmayan devlet kurumları, işletmelerin yurtiçi fuarlara katılmalarını desteklemek, cesaretlendirmek ve etkin rol oynamalarını sağlamak amacıyla “Yurtiçi Fuar Destek Programı” ile yüksek oranlarda destekler veriyor” dedi.

TEŞVİK İŞLEMLERİ HİZMETİ

Yurt içi ve yurt dışı yapılan marka tescil başvuruları, endüstriyel tasarım tescil başvuruları, patent tescili, eğitim, fuar desteği ve ihracat yapan firmaların ihracat yaptıkları ülkede mağaza showroom kiralama harcamaları gibi birçok konuda hibe alabildiklerini aktaran Akbulut, Adres Patent olarak teşvik işlemleriyle ilgili de hizmet verdiklerini belirtti.

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!