Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 121 ziyaretçi çevrimiçi

 

ADRES PATENT'TEN OKUMA KAMPANYASI
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Sınai Haklar konusunda hizmet veren Adres Patent okumayı sevdirmeye yönelik bir kampanya başlatarak kitap okumanın önemine dikkat çekiyor.

 

Aşırı sosyal medya kullanımı ve yoğun iş hayatının kitap okuma oranlarının düşmesine neden olduğuna değinen Adres Patent, tüm şubelerinde kitap okuma saatleri düzenleyerek, çalışanları ve müvekkilleri aracılığı ile okuma farkındalığının artmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, projenin temel amacının, yoğun iş hayatı ve sosyal medya kullanımı içinde kaybolmaya başlayan iş dünyasının okuma oranını artırmak olduğunu bildirildi.

Proje kapsamında sadece okuma saatleriyle sınırlı kalınmayarak, İstanbul başta olmak üzere, tüm şubelerinin bulunduğu illerde, üniversite ve belediye işbirlikleri ile okuma etkinlikleri düzenleyeceklerini söyledi.

 

Temmuz ayı boyunca sürecek kitap okuma etkinliğinin ilk ayağı Adres Patent Merkezi’nde tüm yöneticiler ve çalışanların katıldığı kitap okuma saatiyle start aldı. Etkinlik kapsamında Adres Patent’in tüm yöneticileri ve çalışanları mesai içerisinde belirli saatlerde düzenli olarak gazete ve kitap okuyacaklar.

 

Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Akbulut, “Okumak sadece öğrencilere yönelik bir davranış değil. İnsan olarak okumaya hayat boyu ihtiyacımız var. Günümüzde yoğun iş hayatı ve artan sosyal medya kullanımı ile kitap okuma alışkanlıkları azalmıştır. Biz Adres Patent olarak çalışanlarımızla birlikte geçirdiğimiz mesai saatlerimizi daha verimli kullanarak; okuma alışkanlığı ve okuma farkındalığı kazandırmayı da hedefliyoruz Umuyoruz ki etkinliğimiz sadece Adres Patent ile sınırlı kalmayacaktır. Belediyeler, üniversiteler ve müvekkillerimizle birlikte yapacağımız okuma etkinlikleri birçok yerde bu projeyi geliştirmeyi ve büyütmeyi planlıyoruz” dedi.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!