Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 35 ziyaretçi çevrimiçi

 

ADRES PATENT’TEN 15 TEMMUZ MESAJI
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Adres Patent, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1 yıldönümünde mesaj yayımladı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde açıklama yapan Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel, “Milletimiz 15 Temmuz’da hain darbecilere karşı büyük bir zafer kazanmıştır” dedi.

 

Adres Patent’ten yapılan açıklamada Av. Ali Yüksel şunları söyledi:

 

Fetullahçı Terör Örgütünün gerçekleştirmek istediği 15 Temmuz hain darbe girişimi, milletimizin meydanlara çıkması ile oluşturduğu dayanışma sonucunda bastırılmış, ülkemiz büyük bir felaketten dönmüştür. Sayısız kahramanın verdiği mücadele ile demokrasimize kast edenler püskürtülmüş ve egemenlik milletimizde kalmıştır. Darbeye karşı tutumu nedeniyle Başbakanlık tarafından teşekkür plaketiyle onurlandırılan kurumlardan biri olarak demokrasiye olan inancımızla devletimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu mücadelede hayatını kaybeden asker, polis ve sivil olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi de saygıyla anıyoruz.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!