Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 109 ziyaretçi çevrimiçi

 

Konya'da Coğrafi İşaret Töreni
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Konya Etli Ekmek, Ereğli Siyah Havuç Coğrafi İşaret Tescil Belgesi takdim töreni yapıldı

Etliekmek ve Siyah havuç tescillerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü verdi. Programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sanayi Komisyonu Başkanı Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Valisi Yakup Canpolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Habib Aslan ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Ali Osman Karamercan: “ Mevlana der ki; ‘Kamil odur ki, koya dünyada eser; eseri olmayanın yerinde yeller eser.’ İnşallah Konya ve Ereğli’nin bu iki değerli ürünü alınan bu patent ile güzel bir eser olacaktır.” dedi.

 

Daha sonra kürsüye gelen Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven: “Konya’mıza ve Ereğli’mize değer katan bu iki ürünün tescilinin yapılması bizi ziyadesiyle mutlu etti. Siyah Havuç birçok yerde hammadde olarak kullanılıyor. Tıp Doktorlarının Koyu renkli besinleri tavsiye ettiğini biliyoruz, bu koyu renkli besinlerin başında ise Siyah Havuç geliyor. Ereğli’mizde yetişen siyah havuç ülkenin en kaliteli siyah havucu olma özelliğini taşıyor. İlçemizde yaklaşık 10 köyde, 25 bin dekar alanda milli içeceğimiz şalgamın ana hammaddesi siyah havuç yetiştiriciliği yapılıyor. Hal böyleyken siyah havucun tanınır hale gelmesi ve daha çok tüketilmesi çok önemliydi. Biz de üzerimize düşeni yapıp siyah havucu dünya markası yapmak için patentimizi aldık. Sırada beyaz kiraz ve koyun yoğurdu var onlar için de başvurumuzu yaptık. Etli Ekmek ve Siyah Havuç Konya’mıza, Ereğli’mize, Ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek: “ Aslında bizim patente ihtiyacımız yok ama dünya markası olabilmek için bu coğrafi işaret belgesini almamız gerekiyordu. Ayrıca Siyah Havuç da Ereğli’nin bir markası oldu artık güzel bir tevafuk oldu. Bu tescillerde emeği geçen herkese teşekkür eder, sizleri saygıyla selamlıyorum. Hayırlı mübarek olsun.” dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü:“ Bu alınan tescil belgeleri çok değerli. Ancak denetim olmazsa Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri’nin bir anlamı olmaz. Ülkemizin kalkınması ve ekonomik açıdan tüm şehirlerimizi yörelerine ait ürünlerine patent almaya davet ediyorum.  Bizim geleneksel ürünlerimize hiç bir ülke göz dikemeyecek. Bu ürünler bizimdir. İnşallah bu sene bitmeden coğrafi tescili olmayan ilimiz kalmayacak. Şehirlerimizle bütünleşen her ürünü kazandırmaya devam edeceğiz. Çalışmalar yürütüyoruz. Bu tescil belgelerinin Konya’ya ve Ereğli’ye bereket getirmesini diliyorum.” dedi.

 

Program Bakan Özlü’nün Konya ve Ereğli’ye Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri’ni vermesiyle son buldu.Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!