Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 83 ziyaretçi çevrimiçi

 

Adres Patent 1 Milyon Adım Attı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Adres Patent düzenli olarak gerçekleştirdiği organizasyonlara bir yenisini ekledi. Yönetim ve çalışanlar Belgrad Ormanı’nda yapılan yürüyüşün ardından kahvaltıda bir araya geldi.


Adres Patent Yönetim Kurulu Üyesi, Patent ve Marka Vekili Av. Ali Çavuşoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Akbulut ve 50’den fazla çalışanın katıldığı yürüyüşte 1 milyon adım atıldı.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte çalışanlar spor yaptı. 6 kilometrelik parkur yaklaşık 1,5 saatte tamamlandı ve ardından kahvaltı yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhur Abdullah Akbulut, Adres Patent’in 2023 yılında 1 Milyon Patent hedefine vurgu yaptı.

Akbulut, “Çalışanlarımızın motive olması ve enerjilerinin artması için zaman zaman organizasyonlar yaparak iş dışında da bir araya geliyoruz.  Bu cumartesi gününü Belgrad Ormanı’nda yürüyüş yapıp, kahvaltı ederek geçirdik. 26 Nisan Patent Haftası etkinliğinde başlattığımız ilk turu bu hafta sonu tamamladık ve Adres Patent ailesi olarak toplamda 1 milyon adım attık. 2023 yılında 1 milyon patent hedefine ulaşmak için her fırsatı değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Herkese spor yapmayı öneren Akbulut, “İşyerinde ve yaşamda mutluluğu sağlamak için spor yapmak, sağlıklı beslenmek gerekiyor. Birçok hastalığı spor yaparak ve sağlıklı beslenerek yenebiliyoruz. Performansı artırmak, başarılı olmak için mutlaka spor yapılmalı” dedi.

Belgrad Ormanı’nda gerçekleşen etkinlik öğleden sonra sona erdi.

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!