Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 115 ziyaretçi çevrimiçi

 

86. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI YARIN KAPILARINI AÇIYOR
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

86. İzmir Enternasyonal Fuarı 18-27 Ağustos tarihlerinde Kültürpark’ta düzenlenecek.


İzmir ile özdeşleşen ve Türkiye’nin ilk fuarı olan Enternasyonal Fuarı’nın bu yıl 86.’sı yapılacak. Fuara Adres Patent’in de aralarında bulunduğu 400’den fazla yerli ve yabancı firma katılacak. Her sene düzenlenen fuara 2 milyondan fazla ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

“TARİHİMİZDE YERİ ÇOK ÖNEMLİ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Adres Patent Genel Müdür Yardımcı Cumhur Abdullah Akbulut, Türkiye’nin ilk fuarı olması nedeniyle tarihimizde çok önemli yer kapladığını belirtti.

Akbulut, “İzmir tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, ülke tarihimizin de ilk  fuarının yapıldığı kenttir. 86 yıl önce hem savaş, hem de kriz döneminde dahi düzenlenebilmiş ilk ve en kapsamlı fuarın sürüyor olması, ülkemizdeki istikrarın gücünü ortaya koyuyor. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, Adres Patent olarak koyduğumuz 2023 yılında 1 Milyon Patent hedefini gerçekleştirmek için fuarların çok önemli bir yeri var. Türkiye’nin marka ve patent konusunda bilinçlenmesi için çok büyük bir sorumluluk hissediyor ve bu kapsamda çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Bu sene de fuara katılacaklarını belirten Akbulut, şunları söyledi:

Adres Patent olarak sınai mülkiyet bilincini artırmak, ülke ekonomisine katkı sağlamak ve katma değer oluşturmak adına büyük bir rol üstleniyoruz. Bununla birlikte marka, patent, endüstriyel tasarım, faydalı model, yurtdışı işlemleri ve coğrafi işaretler konusunda uzman kadromuzla, firmaların tasarımlarının, patentlerinin ve faydalı modellerinin tescilini almak, rakipleri karşısında markalaşarak üstünlük sağlamak, iç ve dış pazarda taklit edilmeden güvenli şekilde ticaret yapmak isteyen firmalara yol göstermek hedefiyle bu sene de fuara katılıyoruz.

PARTNER ÜLKE RUSYA

Her yıl başka bir temayla düzenlenen 86. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yılki ana teması "İnovasyon ve Enerji”, Onur Konuğu İli "Muğla" partner ülke ise "Rusya".

 

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!