Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 120 ziyaretçi çevrimiçi

 

ADRES PATENT’TEN BAYRAM MESAJI
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

18 yıldır Fikri Sınai Haklar alanında hizmet veren Adres Patent, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, “Önce milli ardından da dini bayramımızı kutlayacak olmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Akbulut, mesajında;

Yüce milletimizin 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal önderliğinde kazandığı zaferin gururunu yaşıyoruz.  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, milletimizin bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

Kurban Bayramına kavuşmanın sevinç ve huzurunu yaşadıklarını aktaran Akbulut, “Devletimizin darbe girişiminin ardından büyük bir dayanışma ile hainlere karşı mücadele verdiği bu dönemde birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek mübarek Kurban Bayramımızı kutluyor, milletimize ve coğrafyamıza huzur getirmesini diliyorum” açıklamasını yaptı.

 

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!