Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 47 ziyaretçi çevrimiçi

 

II. TEKSTİL AKSESUARLARI TREND VE İNOVASYON ETKİNLİĞİ
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği II. Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliği düzenledi.

 

KYSD’nin düzenlediği etkinlik Yeşilköy Wow Otel’de yapıldı.

Adres Patent’in ana sponsorları arasında yer aldığı etkinliğe 100’den fazla üretici katıldı.

Etkinlikte erkek ve kadın giyim, iç giyim, spor, çocuk giyim ve ayakkabı sektörlerinden imalatçı firmalar yer aldı.

Fuar alanında bulunan Genel Müdür Cumhur Abdullah Akbulut ile Satış ve Pazarlama Müdürü Derya Kılıç’ı KYSD Başkanı Murat Özpehlivan ziyaret etti. Görüşmede yeni patent kanunu ve tasarım hukukundaki değişiklikler konuşuldu. Etkinliğe sponsorluğu nedeniyle teşekkürlerini iletti.

Görüşmenin ardından Özpehlivan, Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Abdullah Akbulut’a plaket takdim etti.

 

2 gün süren etkinliğe Adres Patent’i temsilen İkitelli Şube Müdürü Deniz Önder ve Satış Temsilcisi Dilek Kalkan yer aldı.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!