Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 60 ziyaretçi çevrimiçi

 

15.’inci “Bayim Olur musun” Fuarı Sona Erdi
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Adres Patent, 15.’inci Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’na katıldı.

Fuar açılışına Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ulusal Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Mustafa Aydın ve Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış katıldı.

50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Ulusal ve global ölçekte 300’den fazla markanın yer aldığı fuarı 50 bin kişi ziyaret etti. Yurt dışı katılımın yoğun olduğu fuara Çin, Kanada, Fransa, Endonezya, Kore, Lübnan, Malezya, Filipinler, Rusya, İngiltere, Mısır, Arjantin, Tayland, İspanya, Avustralya, Meksika, ABD, Brezilya, Kolombiya ve Guatemala’dan gelen yatırımcılar Türk markalarıyla buluştu.

“PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ ARTACAK”

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, franchising sektörünün, iş yapma şekli itibarıyla modern yapılanmaları işaret ettiğini belirterek, "Franchising sisteminin hızla gelişmesi, şüphesiz yeni yatırımları ve iş birliklerini de beraberinde getirmektedir. 2016 sonu itibarıyla Franchise sektörünün büyüklüğü 43 milyar dolara ulaşmıştır. Sektörün ürettiği istihdam sayısı ise 200 bin kişiyi aşmıştır. 2017 yılı sonunda franchise sektörünün pazar büyüklüğünün 50 milyar dolara ulaşması beklenmekte" ifadelerini kullandı.

Adres Patent Genel Müdürü Cumhur Abdullah Akbulut, geçmişe yönelik franchising sektörünün büyüdüğünü vurguladı.

Akbulut şunları söyledi:

Franchising sistemini hızla gelişiyor bu durum da yeni yatırımları ve iş birliklerini beraberinde getiriyor. Hükümet 2017 yılı sonunda franchising sektörünün pazar büyüklüğünün 50 milyar doları aşmasını bekliyor. Franchising sektörüne her yıl pek çok yeni marka katılıyor ve yeni şubelerle yaygınlığını artırdığını görüyoruz. Geçmişe göre yerli markaların eskiden yabancı markalar bu sistemde ön plana çıkarken bugün pek çok yerli markanın franchis verecek büyümeyi tercih ettiğini görüyoruz”

Fuarın son gününde Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı stantları ziyaret etti ve çalışanlara başarılar diledi.

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!