Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 160 ziyaretçi çevrimiçi

 

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ MARŞI”
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

TÜRK MİLLETİNİN ÖZGÜRLÜK UĞRUNDA VERDİĞİ SAVAŞIN ESERİ “15 TEMMUZ DEMOKRASİ MARŞI”

18 Temmuz 2016’da kaleme alındıktan sonra 29 Temmuz’da bestelenip marş haline getirilen, bir de güzel kliple taçlandırılan 15 Temmuz Demokrasi Marşı, darbe girişiminin yaşandığı o gecenin bir eseri.

 

Yenikapı’da yapılan tarihin gördüğü o en büyük mitingde, dünyanın en geniş köprüsü Yavuz Sultan Selim’in açılışında ve yurdun her yerinde düzenlenen bütün Demokrasi nöbetlerinde büyük bir coşku ve heyecanla çalınan, söylenen bu marşın, meydanlara inmesinde rol oynayan Fikirevim Ajansı’nın sahibi Necmi Çiçekçi, marşın söz yazarı Hanefi Söztutan’ın yakın arkadaşı olmakla birlikte, aynı zamanda o menfur gecenin de kahramanlarından biriydi.

15 Temmuz Demokrasi Marşı’nın bestecisi ve Fikirevim Reklam Ajansı Başkanı

Necmi Çiçekçi şöyle konuştu:

Kendimi Tankın Üstünde Buldum

Darbe girişimini haber alır almaz havalimanına gittik… Unutamayacağım şey ise, baktım ki bir tankın üstündeyim…

15 Temmuz gecesi, ilk duyulan haberleri endişeyle takip ettik. Önce neler olup bittiğini anlamaya çalıştık. Sonra devlet büyüklerimizin çağrısı üzerine, işin ciddiyetini kavrayıp çocuklarımla birlikte hemen sokağa fırladık. Atatürk Havalimanı’na gittik.

Toplum o gün inanılmaz bir enerji yüklüydü. Hepimiz öyleydik. Yaşananlar ise olağanüstüydü, asla normal şeyler değildi. Sanki gizli bir el insanları yönlendiriyordu.

Ben ki yıllar önce ciddi bir kaza geçirmiştim. Ortopedik problemlerim var… Anlayamadığım şu ki; yürümekte dahi zorlanıyorken, nasıl oldu da bir anda o koskoca tankın üstüne çıktım, inanın hatırlamıyorum. Elimdeki bayrağımı sallarken bir genç arkadaşım tankın üzerinde fotoğrafımı çekmiş. Çok sevindim görünce. Telefonla alınmış bir kareydi ama, poz iyiydi. Klipte işte onu da kullandık…

Sonrasında tank etkisiz hale gelmişti, ben de kendime gelmiştim. O zaman fark ettim ki, aşağı inemiyordum... Yalnız başıma inemezdim de. Fakat o gece zaten herkes birbirine yardım etmek için çırpınıyordu. Yardım ettiler yere inebildim.

Dediğim gibi, o gece herkeste başka bir enerji, başka bir güç, başka bir inanç vardı. Çünkü söz konusu başka bir şeydi. Orada imanınız, bayrağınız, dininiz, çocuğunuz, ülkeniz, geleceğiniz vardı. Her şeyinize göz dikmiş olan hainlere karşı orada dik durmak mecburiyetiniz vardı.

Millet Olarak Aynı Gayede Çarpan Tek Yürektik

Demokrasi şehitlerimizden, reklamcı Erol Olçok meslektaşım ve çok eski arkadaşımdı. Oğlunu da iyi tanıyordum. Hem onlara ve hem de bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin. O gece hepimiz, millet olarak, çeşitli yerlerdeydik fakat aynı gaye ile çarpan bir tek yürek gibiydik. Bu konu beni çok üzüyor, duygulanıyorum…

Bu Marş O Gecenin Duygusal Tezahürüydü

Biz bu marşı, herhangi bir ekonomik beklenti içine girerek yazmadık, yapmadık. Ortaya çıkan o gecenin duygusal tezahürüydü. Bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördük. Sağ olsun, Hanefi Söztutan sözlerini yazdı, ajansımızdaki arkadaşlarım son halini alıncaya kadar, gece gündüz fedakârlıkla çalıştı. Herkesin, kendi elinden ne geliyorsa yapması gereken bir dönemdi.

Marş toplamda 9 notadan ibaret ama onun içine ihlas ve maneviyat katarsanız bambaşka

bir şey oluyor.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!